29.06.2020
«Зелений» список з 15 країн затверджено - Euronews
«Зелений» список з 15 країн затверджено - Euronews
З дипломатичних джерел стало відомо, що оновлений лист третіх країн, яким буде дозволено в'їзд до країн ЄС з метою неважливих (туристичних) подорожей складатиметься з 15 країн - повідомляє Euronews.

Ще у четвер, 25 червня європейські дипломати затвердили попередній перелік з 54 країн, до складу якого входила також й Україна. Після повторних перемовин у п'ятницю список було зменшено до 15 країн, а саме :
Алжир, Австралія, Канада, Грузія, Японія, Чорногорія, Марокко, Нова Зеландія, Руанда, Сербія, Південна Корея, Таїланд, Туніс, Уругвай та Китай за умови дзеркального рішення щодо громадян з країн ЄС.

Незважаючи на те, що Україна відсутня у так званому "зеленому" списку, до "червоного" вона також не потрапила, натомість до нього увійшли США, Бразилія та Росія. При цьому видання не уточнює, яким буде порядок в'їзду з країн, що не увійшли до жодного зі списків. Варто зазначити, що рішення не є обов'язковим для виконання всіма країнами ЄС, тому не можна виключати наявність винятків для громадян України.

На думку дипломатів кордони ЄС не відкриватимуть з 01 липня навіть для "зеленого" списку, адже для набрання чинності офіційне рішення ще має бути опубліковано.

 

ПОДІЛИТИСЯ: