02.06.2020
З Туреччиною більш-менш зрозуміло. Як щодо інших ?
З Туреччиною більш-менш зрозуміло. Як щодо інших ?
Вчора у ранковому "Сніданку з 1+1" Міністр інфраструктури Криклій підтвердив готовність України до відновлення внутрішнього та міжнародного авіаційного сполучення починаючи з 15 червня. Він також закцентував увагу на тому, що протягом тижня будуть з'ясовані дати початку рейсів за популярними туристичними напрямками.

Отже, спробуємо розібратись у перспективах відкриття найзатребуваніших серед українців напрямків для відпочинку. У списку №1 пана міністра значились Туреччина, Греція, Кіпр та Грузія, які, на його думку першими вітатимуть українців на своїх курортах. Не забуваємо, що мова не лише про відкриття кордонів, але й про готовність країн відновити авіаційне сполучення саме з Україною

Щодо Туреччини, все стало більш-менш зрозумілим після вчорашньої телефонної розмови Міністрів закордонних справ обох країн, які спільно погодили дату відновлення авіаційного сполучення з 1 липня. Більш того, губернатор провінції Анталія Мунір Каралоглу впевнений, що протягом другої частини поточного року курорти найпопулярнішого узбережжя відвідають близько 2,5 млн. туристів. До речі, станом на сьогодні в Анталії зафіксована найменша кількість випадків захворювання на коронавірус серед 81 провінції.

По ситуації в Греції питань більше, аніж відповідей. В період з 15 по 30 червня міжнародні рейси прийматимуть лише аеропорти в Афінах та Салоніках,а вже з 1 липня запрацюють всі , в тому числі на грецьких островах. Протягом першого періоду Греція дозволятиме перетин своїх кордонів громадянам 29 країн, в тому числі Китаю, США та Великої Британії без потреби додаткових карантинних заходів. Щодо інших країн, карантинні заходи залежатимуть від країни прибуття. Якщо пасажир прибув з країни, що визначена EASA (Європейська агенція з авіаційної безпеки) "чистою від COVID-19 територією", йому вибірково можуть зробити експрес-тест на коронавірус. У випадку, якщо країни вильоту зазначена у переліку "уражених з високим ризиком розвповсюдження інфекції", тестування має бути обов'язковим. У разі негативного результату - 7-денна самоізоляція у зазначеному уповноваженими органами готелі, за умови позитивного - 14-денний карантин під наглядом. Починаючи з 1 липня, в усіх аеропортах Греції тестування проводитимуть вибірково, але інформація по деяким країнам з "ураженного" переліку буде уточнюватись пізніше. Нажаль, Україна, а точніше аеропорти Києва та Чернівців, знаходяться саме у цьому переліку. Отже, шанси відновлення авіасполучення з 1 липня незрозумілі та залежатимуть від домовленностей між урядами обох країн.

Незрозуміло яким чином до списка №1 Міністра Криклія потрапив Кіпр, адже країна не надто готова до прийому іноземних туристів. Міжнародне сполучення відкриється 9 червня лише з 19 країнами, громадяни яких мають пред'явити сертифікат про негативний тест на COVID-19, що зроблено протягом 72 годин до прибуття на Кіпр. Цей етап продовжиться до 20 червня , а подальший алгоритм щодо рейсів з інших країн ще не розроблено. Це також стосується країн, які традициійно генерують максимальні туристичні потоки до острова - Великої Британії, Швеції та Росії.

Інформація про те, що Україна та Грузія погодили відновлення авіаційного сполучення з 1 липня вже неодноразово лунала в українських ЗМІ, а українська авіакомпанія Yan Air навіть розпочала продаж квитків на рейси до курортного Батумі з трьох українських міст - Києва, Харкова та Одеси. Єдине що непокоїть - влада Грузії планує вимагати сертифікат про негативний тест на COVID-19 у всіх пасажирів, що прибувають до країни. Чи готовы до цього українські відпочивальники ?

Нажаль поза увагою Міністра залишились такі популярні серед українців напрямки, як Єгипет та Туніс. Обидві північно-африканські країни не форсують події та наполегливо готуються до відновлення туристичного сезону. Після вчорашнього засідання уряду Тунісу було прийнято рішення про відкриття повітряних, морських та сухопутних кордонів для іноземців починаючи з 27 червня. Наскільки очевидним є необхідність відновлення авіарейсів між Тунісом та Україною за відсутності регулярного сполучення сказати важко. Ймовірно для туроператорів, що опікуються чартерними рейсами, старт програми посеред літа (традиційно рейси до Тунісу закінчуються на початку жовтня - ред.) також не є першочерговим.
Щодо Єгипту, в країні продовжується сертифікація готелів Міністерством туризма країни. Станом на сьогодні сертифікати безпеки за стандартами ВОЗ отримали 78 об'єктів розміщення, в тому числі деякі готелі на курортах Червоного моря в Хургаді, Ель-Гуні та Шарм-ель-Шейху. Стосовно відновлення міжнародного авіасполучення офіційна інформація наразі відсутня. Згідно прогнозу ICAO, який опубліковано 31 травня, аеропорти країни мають поновити обслуговування міжнародних рейсів не раніше 1 серпня. Безумовно, місцева індустрія гостинності зацікавлена в чартерних рейсах з України, яка входить до ТОП-5 країн, але  на відміну від Тунісу, країна пірамід має попереду зимовий сезон, отже можливо квапитись не варто.

Щодо туристичних напрямків у Європі, нажаль недовіра до офіційної української коронавірусної статистики з боку чиновників ЄС не унеможливлює швидке відновлення регулярного чи чартерного авіасполучення, принаймні з Іспанією та Італією. Схоже це розуміє й пан міністр, але наводить іншу причину , через яку уповноважені органи України не розпочинають необхідні перемовини - епідеміологічну, причому саме у країнах призначення.....
ПОДІЛИТИСЯ: