01.05.2020
Власник ANEX Tour Group Нешет Кочкар про вплив коронавірусу на туристичний сектор Туреччини
Власник ANEX Tour Group Нешет Кочкар про вплив коронавірусу на туристичний сектор Туреччини
В інтерв'ю порталу TURSAB TV власник ANEX Tour Group Нешет Кочкар поділився своїм баченням впливу коронавірусу на туристичний сектор Туреччини та прогнозом щодо відновлення індустрії.
Він впевнений, що відкриття міжнародних ринків є нагальною потребою для туристичної індустрії країни, адже внутрішній ринок не взмозі задовільнити потреби галузі в її теперішньому стані.
"У кожній пожежі є стадія взяття її під контроль та власне гасіння, але в нас поки що вона продовжується. З моменту загоряння пройшло лише 6 тижнів, отже спочатку вона має стати підконтрольною, потім її погасять та нарешті охолодять" - каже Нешет Кочкар.
АНТАЛІЯ БУДЕ ПЕРШОЮ
Пан Кочкар каже, що Міністерство культури та туризму погодилось з думкою Міністерства охорони здоров'я про те, що одночасне відкриття всіх аеропортів в країні неможливе, бо це може спричините появи нових осередків вірусу. Тож індустрія очікує, що аеропорт Анталії має стати першим, який відновить свої операції.
"Якщо ми не стикнемося з неконтрольованим розвитком пандемії, десь у липні туристична галузь почне поступово відновлюватись, хоча я не виключаю, що частина готелів цього сезону взагалі не відкриються" - вважає Нешет Кочкар.
На його думку у разі пожвавлення галузі у липні, наприкінці серпня слід очікувати перші ознаки її стабілізації, водночас не варто розраховувати на суттєві туристичні потоки з країн Європи, навіть у вересні. Ніхто не очікуватиме на створення вакцини, адже світ не може стати на довгу павзу, хтось так чи інакше почне ризикувати.  
ПЕРЕНЕСЕННЯ ЗАМОВЛЕНЬ НА ОСІНЬ
На думку Нешета Кочкара, поточний рік мав би стати рекордним для туристичної галузі Туреччини за кількістю туристів, що підтверджували показники туристичного потоку протягом перших двох місяців 2020 року. 
"До кризи ми мали більш ніж 800 тисяч резервацій, що свідчить про те, що якби не пандемія, ми б отримали наприкінці року близько 3 мільйонів - стверджує власник ANEX Tour Group. Станом на теперішній момент ми маємо 600 тисяч резервацій, за якими ми пропонуємо зміну дати вильоту переважно на вересень - жовтень цього року без зміни вартості".  
ТУРИЗМ ПІСЛЯ COVID-19
На думку пана Кочкара ринок організованого туризму наразі знаходиться у критичному стані. Навіть ті компанії, які нещодавно почували себе доволі впевнено, зараз не можуть похвалитись цим відчуттям. Окрім туристичного мас-маркету відчутного удару зазнав й сегмент авіаперевезень.
"Наслідки теперешньої ситуації матимуть багато проявів. Чи багато з нас відчувають себе захищенними в місцях великого скупчення людей ? З моменту терактів 9/11 у США минуло більше 20 років, а психологічні травми все ще відчуваються. Подібний ефект будемо спостерігати й після завершення пандемії коронавірусу. Клієнти шукатимуть нових можливостей, а багато туркомпаній, що були нашими партнерами, можуть зупинити своє існування. З огляду на це, можливо туроператори розпочнуть реалізацію свого продукту за допомогою власних каналів дистрибуції безпосередньо споживачам" - підсумував Нешет Кочкар.  
ПРО ГОТЕЛЬНІ ПРОЕКТИ І НЕ ТІЛЬКИ
Щодо розвитку готельного сегменту бізнеса ANEX - ATG Hotels (бренди Selectum та Asteria) та переспектив його розширення, власник компанії відверто відповів наступне :
"Наші можливості для зростання у цьому напрямку за рахунок власних коштів наразі обмежені. Найкращим варіантом зараз є експансивний розвиток за допомогою партнерських програм. Саме таким шляхом відбувається зростання провідних компаній світу. На певному етапі ви не взмозі розвивати все замотужки, інакше проекти зупиняться".
Щодо ситуації з Thomas Cook, Нешет Кочкар позитивно оцінив факт придбання німецьких активів британського туроператора, який збанкрутував минулої осені. Він впевнений, що на момент фіналізації угоди щодо активів Thomas Cook вартість придбаних брендів була об'єктивною.
ПЛАНУВАННЯ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ 
Невизначеність на ринку під час коронавірусу суттєво звужує можливості планування і це дуже сильно вимотує. Правда в тому, що ми не можемо керувати кризою : зранку ми отримуємо позитивні новини, а вже наступного дня нам оголошують про продовження обмежень до осені.
В подібній ситуації неможливо займатись будь-якою стратегією. Однак компанія намагається реалізовувати заплановані проекти та сподівається на краще. Ми закінчили всі заплановані на цей рік готельні реновації, навіть зараз продовжуємо будівництво готелю. Ми готуємось до майбутнього, хоча не дуже впевнені в тому як до нього готуватися - зізнається  власник ANEX Tour Group.

Нещодавно туроператор ANEX Tour анонсував зимову програму далекомагістральних чартерних рейсів на сезон 2020-2021 року.  

 

 

 

 

ПОДІЛИТИСЯ: