23.03.2021
В Україні запроваджують нові умови перетину кордону
В Україні запроваджують нові умови перетину кордону
Кабінет міністрів запровадив нові правила перетину кордону для іноземних та українських громадян - йдеться у постанові уряду.

Своєю постановою № 230 від 22 березня 2021 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови №1236 від 09 грудня 2020 “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".
Згідно вказаної постанови іноземні громадяни, незалежно від країни прибуття, мають надати негативний результат ПЛР-тесту, що зроблений не раніше 72 годин до перетину кордону, а також поліс медичного страхування, що покриває в тому числі витрати на лікування Covid-19.

Щодо громадян України, що повертаються з-за кордону, вони мають піти на самоізоляцію на 14 днів, незалежно від того, в якій зоні знаходиться країна, звідки вони в’їжджають. Від самоізоляції звільняються українці, які мають на руках негативний ПЛР-тест на коронавірус, зроблений не раніше, ніж за 48 годин (виняток - діти віком до 12 років.

В постанові №230 також вказані категорії громадян, які не підлягатимуть самоізоляції.

Громадяни України, які підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону, адмінкордону з тимчасово окупованим Кримом чи лінію розмежування, зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток системи "Дій вдома". У разі неможливості встановлення мобільного додатка громадяни України підлягають обсервації.
Наявність встановленого додатку перевіряють прикордонники.

Самоізоляція чи обсервація таких осіб припиняється в разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР.

 

ПОДІЛИТИСЯ: