21.02.2022
В небі України все спокійно - брифінг в МІУ
В небі України все спокійно - брифінг в МІУ
Зранку у Міністерстві інфрастуктури України відбувся прес-брифінг представників влади та українських авіаперевізників щодо поточної ситуації в небі України.

У Міністерстві інфрастуктури України керівники основних українських авіакомпаній - МАУ, Windrose Airlines, AZUR air Ukraine, SkyUp Airlines, Bees Airlines разом з очільниками МІУ, ДАС та Украерорух провели прес-брифінг щодо поточної ситуації , яка скалася на авіаційному ринку України.

Пропонуємо основні тези , які прозвучали під час заходу :

Олександр Кубраков - Міністр інфрастуктури України
Вкотре хочу наголосити, що ситуація в небі України повністю контрольована, наразі повітряний простір відкрито для виконання рейсів цивільної авіації, за виключенням обмежень, що були запроваджені в районі Кримського півострова ще з 2014 року. Суттєвих змін щодо змішення пасажиропотоку з/до України не спостерігається, а випадки, коли іноземні авіакомпанії вдаються до тимчасового скасування певних маршрутів, практично не відображаються на планах пасажирів. Зокрема, пасажирам авіакомпаній, що входять до Lufthansa Group (Lufthansa, Austrian Airlines, Swiss), будуть запропоновані рейси інших авіакомпаній Star Alliance замість скасованих маршртуів до Києва та Одеси. Крім того, МІУ підтверджує готовність українських перевізників у разі потреби запровадити додаткові рейси за маршрутами, які тимчасово скасовані чи будуть скасовані іноземними авіакомпаніями. МІУ разом з представниками галузі мониторять ситуацію щодня, відповідні рішення приймаються у режимі 24/7, досвід роботи в подібних умовах країна та галузь мають ще з 2014 року, коли для виконання рейсів цивільної авіації були закриті аеропорти Харкова та Дніпра

Андрій Ярмак - керівник ДП "Украерорух"
Україна продовжує гарантувати безпеку польотів у контрольованому повітряному просторі. Наразі є певні додаткові обмеження у регіоні Чорного моря, які пов'язані з проведенням військових навчань, але вони суттєво не впливають на виконання рейсів територією України.

Євген Дихне - президент МАУ
Українські авіакомпанії, зокрема МАУ, особливу увагу приділяють авіаційній безпеці. Саме тому кожні 24 години оцінюються ризики безпеки польотів в Україні за участі представників авіакомпаній, держструктур, компаній - лізингодавців та страхових компаній. Щодо рейсів за маршрутами, які були скасовані іноземними партнерами (KLM, Lufthansa Group), станом на сьогодні МАУ не планує жодних додаткових рейсів. Натомість, на більшості європейських машрутів використовуються літаки більшої ємності (Boeing 737-800 замість Embraer-190) аби забезпечити відповідний попит.

Володимир Каменчук - генеральний директор Windrose Airlines
Наразі спостерігаємо певне пожвавлення на наших українських маршрутах. Щодо рейсів закордон, найближчим часом розширення географії чи частоти польотів не очікується, адже лютий вважається періодом традиційно низького попиту у цивільній авіації.

Дмиро Сєроухов - генераьний директор SkyUp Airlines
Авіакомпанія також дотримується щоденних процедур оцінки безпеки польотів в українському небі, всі регулярні та чартерні рейси виконуються за графіком, але виконання нових рейсів, в тому числі за скасованими європейськими перевізниками маршрутами, не планується.

Карен Антонов - генеральний директор AZUR air Ukraine
Авіакомпанія працює в штатному режимі, жодних скасувань рейсів до популярних курортів Єгипту, Домінікани та інших не планується. На деяких напрамках навіть відчувається певне пожвавлення попиту.

Євгеній Хайнацький - генеральний директор Bees Airlines
Станом на сьогодні ми єдина з українських авіакомпаній, яка на вимогу лізингодавця вивезла на збергання всі свої літаки за межі України. Тим не менш, завдяки співпраці з авіакомпаніями партнерами, Bees Airlines продовжує виконання польотів та зобов'язань перед пасажирами. Природньо, що в оновленному розкладі є певні зміни часу та аеропортів (Бориспіль замість Київ), адже всі українські авіакомпанії відчувають нестачу літаків та не взмозі підтвердити найкращі слоти для наших рейсів.

Олексій Дубревський - генеральний директор МА "Бориспіль"
Незважаючи на шалений інформаційний тиск, головний аеропорт країни працює в штатному режимі. Безумовно є точечні скасування рейсів з боку іноземних перевізників, але вцілому аеропорт продовжує в повному обсязі забезпечувати безпеку польотів та рівень комфорту , до якого звикли пасажири. Менеджмент аеропорту в постійному контакті з держструктурами та представниками авіаційної галузі для оперативної оцінки поточної ситуації.

На запитання журналіста телеканалу "Суспільне" щодо можливого подорожчення квитків у зв'язку з поточною ситуацією, відповів президент МАУ Євген Дихне :
"Безумовно стрімке зростання страхових платежів для літаків, що виконують рейси з/до України, спричинить певне подорожчення квитків. Точніше їх собівартість, адже остаточну вартість все ж таки формує ринок, залежно від попиту. Наразі в МАУ підвищення цін на авіаквитки не планується".
ПОДІЛИТИСЯ: