30.03.2020
UNWTO : Коронавірус коштуватиме туріндустрії сім років розвитку
UNWTO : Коронавірус коштуватиме туріндустрії сім років розвитку
Всесвітня туристична організація (UNWTO) , членом якої також є й Україна, оприлюднила оновлену оцінку можливого впливу коронавірусу на міжнародний туризм.
Експерти організації вважають, що за умови безпрецедентних обмежень на подорожі, які були застоcовані майже усіма країнами світу, кількість іноземних туристів у 2020 році скоротиться на 20-30% у порівнянні з показниками минулого року.
В UNWTO припускають, що прогноз може бути переглянутий,адже світова спільнота наразі стикнулась з величезними соціальними та економічними проблемами, а термін їх вирішення наразі незрозумілий. У разі збереження прогнозованого показника уповільнення галузі на 20-30%, дохід туристичного сектору скоротиться на $350-450 млрд, тобто на третину від тих $1,5 трлн, що були зароблені туризмом протягом 2019 року. Це означає, що пандемія коронавірусу коштуватиме туристичній галузі від 5 до 7 років зростання.
Це найбільш вразливий вплив на туристичну індустрію за останні 20 років. Для порівняння : у 2009 році під  впливом світової економічної кризи, кількість міжнародних прибуттів скоротилось всього на 4% , а спалах атипічної пневмонії у 2003 призвів до зменшення цього показника лише на 0,4%. 
"Туризм виявився одним з найвразливіших секторів економіки під час пандемії", - визнає Генеральний секретар UNWTO Зураб Пололікашвілі. - Тим не менш туристична галузь об'єднана на багатьох рівнях, що допомагає впоратись з цією надзичайною ситуацією. Наразі нашим першочерговим завданням має бути зменшення впливу наслідків кризи, особливо на зайнятість. Необхідно підтримувати зусилля, що направлені на відновлення робочих місць та стимулювання економічного зростання та добробуту у всьому світі".
Генсек UNWTO також зазначив , що давати комплексну оцінку вирогідного впрливу пандемії на туризм ще зарано. Але вже зараз беззаперечним є той факт, що залишитись без роботи можуть мільйони представників індустрії гостинності. При цьому Всесвітня рада з туризму та подорожей (WTTC) прогнозує, що кількість зайнятих у туристичній галузі людей, що ймовірно втратять свої робочі місця через COVID-19, складе близько 75 млн осіб. Переважна кількість представлятиме Азійсько-Тихоокеанський регіон (49%)

ПОДІЛИТИСЯ: