11.06.2022
Україна святкує перші п ять років безвізу
Україна святкує перші п ять років безвізу
11 червня 2017 року українці отримали можливість подорожувати країнами Європейського Союзу без наявності візи.

Цього дня 5 років тому між Україною та Євросоюзом запрацювала лібералізації візового режиму, для володарів біометричних паспортів було скасовано візові вимоги з країнами ЄС на термін перебування 90 днів протягом 180 днів.

17 травня 2017 року у французькому Страсбурзі відбулося підписання угоди про безвізовий режим України з ЄС. На церемонії були присутні президент України Петро Порошенко, а від Євросоюзу — голова Європейського парламенту Антоніо Таяні. А через місяць, 11 червня 2017 року, безвіз набрав чинності.
«День, який запам’ятаємо. Безвізові подорожі для українців стали реальністю. Це зближує нас», — написав на честь цієї дати Дональд Туск, на той момент — президент Європейської Ради. Свій пост у Twitter він розмістив українською мовою.
Сьогодні український паспорт посідає 20 сходинку серед інших паспортів : власники біометричних паспортів мають змогу подорожувати з туристичною метою без віз або за спрощеною візовою процедурою до 160 країн світу : безвіз до 108 держав і територій , електронна віза або віза по прибуттю до 52 держав.
Найближчими днями Європейська комісія має повідомити, чи вона готова надати Україні статус кандидата до ЄС. А 23-24 червня на саміті ЄС це мають ухвалити лідери країн союзу. Відповідь "так" означатиме, що Євросоюз вперше в історії дасть зелене світло для євроінтеграції країні, де йде війна, а частина її територій тимчасово окупована.
ПОДІЛИТИСЯ: