30.06.2020
Україна чекатиме на позитивне рішення ЄС за два тижні
Україна чекатиме на позитивне рішення ЄС за два тижні

На сайті Ради Європи нарешті з'явився довгоочікуваний офіційний протокол щодо переліку третіх країн, громадяни яких отримають дозвіл на некритичні поїздки до ЄС, починаючи з 01 липня.

В офіційному протоколі ніяких сюрпризів - всі ті ж 14 країн, назви яких лунали останні декілька днів з інформаційних ресурсів багатьох впливових ЗМІ :
Алжир, Австралія, Канада, Грузія, Японія, Чорногорія, Марокко, Нова Зеландія, Руанда, Сербія, Південна Корея, Таїланд, Туніс, Уругвай.
До них приєднаються мешканці Андори, Монако, Сан-Маріно та Ватикану, які мають вважатись резидентами ЄС, а також Китай у разі дзеркального відкриття власних кордонів для мешканців Євросоюзу.

Критерієм визначення третіх країн насамперед була оцінка епідеміологічної ситуації, в тому числі кількість нових випадків COVID-19 за останні 14 днів по відношенню до 100 тис. мешканців. Цей показник у третіх країнах не мав перевищувати середні показники по ЄС (16 на 100 тис.) або бути навіть меншим. Тренд нових випадків захворювання повинен бути стабільний або зменшуватися у цей період у порівнянні з попередніми 14 днями.

Останні тижні Україна демонструвала стале зростання нових випадків, кількість яких за 14 днів на 100 тис. населення становила близько 26 - отже на позитивне рішення дипломатів ЄС не варто було розраховувати, хоча Україна і потрапила до попереднього розширенного списку з 54 країн.

Для окремих категорій українців держави-члени ЄС мають право дозволити в'їзд : тим, хто подорожує з метою навчання; морякам, що прямують на корабель; громадянам, які подорожують через територію ЄС транзитом, а також висококваліфікованим працівникам третіх країн, якщо їхня зайнятість необхідна з економічної точки зору і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.
Також зберігається дозвіл на в'їзд для тих категорій мешканців України, які досі підпадали під винятки, зокрема, членів родин громадян ЄС; тих, хто має посвідку на проживання у ЄС або аналогічний документ; сезонних працівників; дипломатів тощо.

Незважаючи на те, що рекомендації Ради Європи не є юридичним обов'язковим документов, держава-член не повинна приймати рішення про скасування обмежень на поїздки для третіх країн, що не включені до переліку, до моменту скоординованого рішення всіма членами ЄС.

Перелік третіх країн переглядатиметься кожні два тижні та оновлюватиметься в залежності від обставин та поточної епідеміологічної ситуації.

Обмеження на поїздки можуть бути повністю або частково зняті або знову введені для конкретної третьої країни, яка вже внесена до списку.

 

ПОДІЛИТИСЯ: