16.07.2021
Україні включили зелене світло до Євросоюзу
Україні включили зелене світло до Євросоюзу
Посли країн Європейського союзу схвалили оновлений список країн, для яких скасовується пов’язане з пандемією COVID-19 обмеження на поїздки. Вперше в цьому списку фігурує Україна.

Рішення щодо включення України до переліку третіх країн, щодо яких пропонують скасувати обмеження на тимчасові поїздки до країн Євросоюзу було оприлюднено 15 липня на офіційному сайті ЄС. В оновлений список додали Україну, при цьому видади Таїланд та Руанду.

Це рішення має суто рекомендований характер , остаточне рішення щодо відкриття кордонів для туристичних подорожей з третіх країн прийматиметься урядами кожної з країн ЄС окремо.

Завдяки потраплянню до вказанного переліку, у разі схвалення рішення урядами країн - членів ЄС, українці отримають можливість подорожувати Євросоюзом без необхідності паспорту вакцинації. Обов'язковою умовою для отримання дозволу перетинати кордон залишиться лише наявність негативного ПЛР-тесту. Крім того, країни ЄС свій розсуд можуть вимагати проходження 14-денного карантину або повторне тестування по прибуттю.

Нагадаємо, що з початку пандемії коронавірусу Україну вперше додано до переліку третіх країн, яким дозволено неважливі (туристичні) подорожі до країн ЄС. При цьому торік українці мали змогу подорожувати до Хорватії, а цього року свої кордони для українців відкрили ще дві країни Євросоюзу - Кіпр та Греція.
Вже наступного дня після публікації оновленого списку третіх країн, кордони для короткострокових поїздок для українців відкрила Німеччина.


ПОДІЛИТИСЯ: