30.06.2020
Туристичні забаганки початку липня
Туристичні забаганки початку липня
Цей тиждень додасть приємного клопоту тим, хто засидівся вдома та скучив за подорожами, адже кількість пропозицій у порівнянні з червнем значно зросте. UTG зібрала найактуальнішу інформацію щодо туристичних напрямків цього тижня та наявності певних обмежень.

Отже, безумовним лідером за кількістю відновлених напрямків на початку липня стане Туреччина. Відразу три турецьких авіаперевізника відновлюють свої українські маршрути : Turkish Airlines та Onur Air запропонують рейси до Стамбула , а Pegasus Airlines до Анкари, Стамбула (Сабіха), Бодрума, Даламана та Ізміра. Окрім рейсів до української столиці, турецькі авіакомпанії виконуватимуть польти до/з Львова, Одеси та Харкова.
Також цього тижня відновляться чартерні рейси з усіх основних регіональних аеропортів України до найпопулярніших турецьких курортів - Анталії, Даламана та Бодрума.

Альтернативою турецькому відпочинку мав стати Єгипет, адже курорти Червоного моря - Хургада та Шарм-ель-Шейх також оголосили про початок прийому українських туристів з 01 липня. Але невизначенність з необхідністю тестування українців по прибуттю до Єгипту, а також включення країни пірамід у так звану "червону зону", суттєво знизили попит на відпочинок та змусили туроператорів переглянути попередні плани. Отже, рейси з Києва та деяких українських регіонів до курортів Червоного моря таки відбудуться з 01 липня, але за значно скороченою програмою.

Найпершою серед чартерних напрямків стартувала Албанія. Ще минулого тижня, 26 червня, з Києва до Тирани відбув перший літак авіакомпанії Jonika з українцями на борту. Починаючи з 01 липня ще одна авіакомпанія SkyUp Airlines розпочне виконання рейсів до албанської столиці, двічі на тиждень.

Великі надії українські туроператори та мандрівники покладали на Чорногорію,адже відпочинок у цій країні на Адріатичному морі є доволі бюджетним та комфортним. Але минулого тижня Чорногорія оголосила про умови перетину своїх кордонів для українців : наявність негативного ПЛР-тесту на коронавірус, що зроблено не пізніше 72 годин до прибуття. У зв'язку з цим деякі туроператори відклали початок своїх чартерних програм на другу половину липня, але перший рейс з Києва до Тівата все ж таки відбудеться на цьому тижні - 04 липня авіакомпанія Jonika виконає перший рейс зі столичного аеропорту ім. Сікорського.

Інші адріатична країна - Хорватія, незважаючи на невизначенність країн ЄС щодо відкриття зовнішніх кордонів, підтвердила відновлення авіаційного сполучення з Україною. Цього тижня, 04 та 05 липня, авіакомпанія Windrose розпочне виконання чартерних рейсів Києва до Пули та Спліта відповідно.

Досі незрозуміла ситуація щодо Греції : на сайті аеропорту "Київ" на 01 липня запланований рейс авіакомпанії Ellinair до Салоніків, а 04.07 туроператор "Феєрія" анонсував чартерний рейс до грецького аеропорту Яніна на крилах МАУ. Але чи відбудуться вказані рейси достеменно невідомо.

Загалом, цього тижня мапа польтів перевізників до України значно розшириться. Нажаль, більшість рейсів до країн ЄС будуть недоступні для українських пасажирів у зв'язку з тим, що Україну не включено до переліку третіх країн, яким буде дозволено неважливі (туристичні) подорожі до ЄС, починаючи з 01 липня.

До авіакомпаній, які вже відновили регулярні рейси до України - Belavia, Wizz Air, Lufthansa, KLM, CSA, Ryanair цього тижня додадуться LOT , Air Astana, а також турецькі Pegasus Airlines, Onur Air та Turkish Airlines, про яких вже згадувалось вище.

Станом на 30.06.2020 варто планувати подорожі до найпопулярніших країн з урахуванням наступних умов:

Країна

Прибуття до країни

Поверення до України

Примітки

Туреччина

Температурний скринінг

Без обмежень

Безкоштовне тестування в аеропорту у разі підвищеної температури

Албанія

Температурний скринінг

Без обмежень

 

Чорногорія

Негативний ПЛР-тест на COVID-19 , зроблений за <72 години

Без обмежень

 

Хорватія

Температурний скринінг

Без обмежень

 

Єгипет

Температурний скринінг

Негативний ПЛР-тест або 14-денна самоізоляція

 

Греція

Вибіркове тестування по прибуттю за рахунок держави

Без обмежень

У разі позитивного тесту 7-14 денний карантин за рахунок держави

Казахстан

Негативний ПЛР-тест на COVID-19 , зроблений за <5 діб

Негативний ПЛР-тест або 14-денна самоізоляція

 

Біларусь

Температурний скринінг

Негативний ПЛР-тест або 14-денна самоізоляція

 
   
 
ПОДІЛИТИСЯ: