21.09.2019
Thomas Cook звернувся до британського уряду по фінансову допомогу - ціна питання 200 млн. фунтів
Thomas Cook звернувся до британського уряду по фінансову допомогу - ціна питання 200 млн. фунтів
Туроператор Thomas Cook звернувся до уряду Великої Британії, намагаючись усунути фінансову прогалину. 
Цього уїк-енду до компанії може бути введена тимчасова адміністрація, якщо не буде знайдено 200 мільйонів фунтів додаткових коштів, необхідних для забезпечення майбутньої діяльності.
Бізнес-редактор BBC Саймон Джек вважає, що якщо клієнти туроператора сподіваються на порятунок від британського уряду , вони можуть бути розчаровані. Зупинка Thomas Cook може змінити плани щонайменше 150 000 відпочиваючих у Великобританії.
Джек заявив :
"Хоча happy end у цій ситуації все ще можливий, сигнали, що надходять від уряду на даний момент, сповіщають про те, що платники податків Великобританії навряд чи стануть рятувальниками Thomas Cook".

Проблемний оператор сподівався на рятівну допомогу з боку китайського інвестора Fosun цього тижня. Але банки-кредитори в останню мить заявили про додаткову вимогу у 200 мільйонів фунтів стерлінгів.
Управління цивільної авіації знаходиться в режимі очікування щодо плану дій з повернення відпочиваючих додому під назвою "Операція Маттерхорн". Потенційна вартість поверення всіх пасажирів , що наразі відпочивають з Thomas Cook, становить близько 600 млн фунтів.
Уряд остаточно не визначився з вибором : погодитись на витрати у сумі 200 мільйонів фунтів стерлінгів, щоб врятувати туроператора чи сплатити близько 600 мільйонів фунтів на репатріацію відпочиваючих у Великобританію.
Вагання полягає в тому, що більшість клієнтів Thomas Cook зможуть скористатися страховим туристичним полісом або ATOL-захистом - фондом, що створений за рахунок галузевих зборів на випадок подібних форс-мажорних ситуацій. Попередня відмова уряду у подібній ситуації , в якій нещодавно опинилась компанія Carillion, роблять шанси на позитивне рішення для Thomas Cook доволі примарними
Ще у п'ятницю у своємі Твіттері туроператор радив клієнтам не піддаватися панічним настроям ЗМІ, а вже наступного дня зауважив, що клієнти мають страховий захист ATOL у разі якщо до Thomas Cook введуть тимчасову адмністрацію. Станом на ранок суботи всі рейси туроператора виконувались згідно розкладу, а всі агенції відкрились та працювали у штатному режимі.
За попередніми підрахунками, на даний час у відпустці знаходяться 600 000 клієнтів Thomas Cook, з яких від 150 000 до 160 000 - британці.
Thomas Cook, одна з найбільших світових туристичних компаній, була заснована в 1841 році та має щорічний обсяг продажів в розмірі 9 мільярдів фунтів.
В компанії працюють 22 000 співробітників, з них 9000 працівників у Великобританії та обслуговують 19 мільйонів клієнтів на рік у 16 ​​різних країнах.
ПОДІЛИТИСЯ: