28.05.2020
SkyUp Airlines про плани повернутись до польотів
SkyUp Airlines про плани повернутись до польотів
З 15 червня уряд України дозволив розпочати відновлення внутрішнього та міжнародного авіасполучення. А поки авіакомпанія SkyUp Airlines ділиться своїми планами та розповідає над чим зараз працює.

КОЛИ ТА КУДИ
Наразі точних даних — польотних програм, графіків виконання рейсів — українські перевізники ще не мають. Тож авіакомпанії можуть говорити лише про порядок дій.
Пандемія вдарила по авіасектору чи не найдужче. Щоб відновити пасажирські перевезення, потрібен час і злагоджені дії усіх країн. Це означає, що після відкриття неба перевізники розпочнуть операції з менших об’ємів і частот, ніж планували до спалаху коронавірусу.

МІЖНАРОДНІ РЕЙСИ
Докарантинні маршрути, які авіакомпанія розвивала і планувала запускати, залишаються актуальними. З деякими коригуваннями, але маршрути  будуть відновлюватись. Також SkyUp продовжуватиме розширювати географію польотів. Проте відновлення і нарощування маршрутної мережі тепер великою мірою залежить від того, як швидко інші, передусім європейські, країни будуть готові відновлювати авіасполучення з Україною.
Важливим критерієм у цій справі виступає контрольованість ситуації із розповсюдженням коронавірусного захворювання. Кордони відкриваються передусім між тими країнами, де завдяки впровадженим заходам безпеки вже вдалося досягти співрозмірної епідеміологічної ситуації.
Куди можна буде подорожувати і на яких умовах — наразі чітко спрогнозувати дуже важко.

ВНУТРІШНІ РЕЙСИ
Розвиток внутрішньоукраїнських перевезень залишається важливим для SkyUp. До кризи, спричиненої пандемією, авіакомпанія регулювали вартість міжрегіонального перельоту у такий спосіб, щоб кожен українець міг за 500-700 гривень дістатися Львова, Харкова або Києва. Авіакомпанія могла дозволити собі такий рівень цін на внутрішніх рейсах, компенсуючи їхню неприбутковість за рахунок міжнародних напрямків. Сьогодні через неможливість повноцінно відновити міжнародні перевезення цей баланс порушено.
Саме тому зараз потрібна допомога держави – майбутнє внутрішніх авіаперевезень зараз повністю залежить від дій влади. Сьогодні цей сегмент як ніколи потребує відміни ПДВ, аби авіакомпанія могла зберегти доступні ціни на квитки та розширювати внутрішню географію.

ПРОДАЖ КВИТКІВ
З урахуванням відсутності офіційних повідомлень про можливі обмеження на в’їзд станом на 28 травня у продажі доступні квитки з вильотом починаючи з 23 червня на такі напрямки: Іспанія, Болгарія, Франція, Чехія, Італія, Вірменія, Португалія, Албанія, Ізраїль. Напрямки Кіпр, Грузія та Греція недоступні до 30 червня, згідно з рішеннями урядів цих країн щодо обмеження в’їзду іноземців.
Перевізник уважно стежатиме за рішеннями урядів, аналізуючи, коли та на яких умовах та чи інша країна планує виходити з карантину. Відповідно до цих даних відкриватиметься продаж квитків на той чи інший напрямок.
Не виключено, що через раптове погіршення епідеміологічної ситуації будуть знову посилені обмеження приймаючої країни або України. В такому випадку рейси можуть переноситися, а авіакомпанія запропонує гнучкі умови для відшкодування квитків на скасовані рейси:
- відшкодування квитка у вигляді промокоду на 120% від суми невикористаної частини бронювання,
- можливість змінити дату вильоту без додаткових доплат,
- отримати відшкодування вартості квитка згідно з умовами тарифу.
ПОДІЛИТИСЯ: