29.09.2019
Саудівська Аравія вперше надасть туристичні візи та скасує правило абаї
Саудівська Аравія вперше надасть туристичні візи та скасує правило абаї
У Всесвітній День Туризму, що є доволі символічним, Саудівська Аравія вперше у своїй історії оголосила про надання туристичних електроних віз для громадян 49 країн світу, в тому числі для України. Цей історичний крок для ультраконсервативної щодо іноземців країни став частиною державної програми Vision 2030, затвердженої Принцом Мухаммедом бін Салманом, яка сприятиме диверсифікації місцевої економіки . Класичний туризм в Саудівській Аравії вже отримав статус "білої нафти", що підкреслює ключову роль індустрії гостинності у зменшенні залежності економіки Саудівської Аравії від видобутку нафти. Окрім дозволу на видачу туристичних віз, для іноземних громадян також буде скасовано правило абая, яке примушувало всіх без винятку представниць жіночої статі вдягати довге національне вбрання.  
"Відкриття Саудівської Аравії для іноземних туристів - це історичний момент для нашої країни", - заявив очільник туристичного відомства країни Ахмед аль-Катеб. Відвідувачі будуть здивовані скарбами, якими ми зобов'язані поділитися - п'ять пам'яток Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, яскрава місцева культура та захоплююча природна краса".
Єдиною перешкодою для українців аби подорожі до Саудвської Аравії отримали масовий характер, є відсутність прямого авіаційного сполучення між Києвом та Ріадом. Національний перевізник МАУ неодноразово декларував інтерес до відкриття рейсів до цієї країни в рамках програми розширення маршрутної мережі до Близького Сходу, а головним чинником , що заважав це зробити, була складна процедура візового врегулювання з боку Саудівської Аравії. Наразі цю проблему частково вирішено, отже найближчим часом очікуємо на приємні новини від флагманського перевізника України.  
До речі, Саудівська Аравія входить до переліку країн, громадяни якої з 01 січня 2019 року мають можливість отримувати електронну візу до України. 
Туристична віза до Саудівської Аравії видаватиметься терміном на 1 рік, надаватиме можливість багаторазового відвідання країни з терміном перебування не більше 90 днів. Вартість візи складатиме 440 саудівських ріалів, що еквівалентно 117 дол. США
ПОДІЛИТИСЯ: