07.05.2020
Сім країн створили альянс заради відновлення туризму
Сім країн створили альянс заради відновлення туризму
Група з 7 країн, до якої увійшли Австралія, Австрія, Греція, Ізраїль, Чехія, Данія та Нова Зеландія, створили альянс з метою відновлення туризма, не очікуючи на закінчення глобального карантину у світі - про це повідомляє Wall Street Journal. Вперше цю ініціативу було обговорено під час онлайн конференції лідерів країн сімки 24 квітня. Головний меседж - запобігти залежності від глобальних супердержав у реагуванні на кризу.  
Себастьян Курц, Канцлер Австрії, яка однією з перших європейських країн відкрила свої кордони для іноземних туристів, запропонував країнам, економіки яких надто залежні від туризму, знайти безпечний спосіб відкриття своїх кордонів, запобігаючи при цьому можливості повторної хвилі епідемії.
"Наша географія доволі різноманітна, але ми невеликі за територією та розумні країни" - каже Канцлер, натякаючи на те, що  ці країни раніше за інших вжили необхідних заходів для запобігання поширенню COVID-19 або успішно стримували розповсюдження пандемії та минули її пік".
Головним питанням порядку денного конференції було питання контролю над вірусом одночасно з реанімацією економіки та її стимулюванням. Перед відкриттям своїх кордонів для іноземців, країни застосують загальні протоколи безпеки - обов'язкове носіння захисних масок та рукавичок, соціальне дистанціонування та тестування на коронавірус в аеропортах. До речі, Австрія вже вдалась до імплементації цих протоколів : декілька днів тому в аеропорту Відня запровадили тестування пасажирів, про прибули міжнарожними рейсами, вартість якого становить 190 евро. 

Ініціатива лідерів семи країн вже викликала хвилю критики деяких членів Євросоюзу, де наразі ведеться робота над "дорожною картою" по відкриттю внутрішніх кордонів. Ці плани можуть бути підірвані у разі якщо "сімка" знімить обмеження на поїздки між собою. На практиці, це може зробити подорож між Грецією та Ізраїлем процедурно легшою, аніж між Грецією та Італією (країнами ЄС), принаймні на певний час. 

 

 

ПОДІЛИТИСЯ: