03.12.2020
Ryanair та Boeing підписали нову угоду на 75 літаків MAX
Ryanair та Boeing підписали нову угоду на 75 літаків MAX
Найбільша європейська авіакомпанія Ryanair підписала угоду про купівлю 75 нових MAX-8200, що збільшує тверде замовлення на літак Boeing “Gamechanger” зі 135 до 210 одиниць загальною вартістю понад $ 22 млрд - повідомляє прес-служба ірландського лоукоста.

Тепер, коли літак Boeing MAX сертифікований FAA та повернеться до експлуатації, Ryanair розраховує на перші поставки цих нових економічних та екологічно чистих літаків на початку 2021 року. Загалом флот авіакомпанії поповнюватиметься 210 замовленими літаками серії MAX протягом наступних чотирьох років.

Ryanair, яка до кризи, пов'язаної з Covid-19, планувала перевезти понад 150 мільйонів пасажирів цього року, використовуватиме цей новий літак для експансії своїх низьких тарифів на нових напрямках та ринках ЄС, що стимулюватиме попит на перевезення тільки но розпочнеться масова вакцинація від коронавірусу та життя після пандемії знов нормалізується.

Ryanair та Boeing затвердили нові дати поставки, а також домовились про компенсацію прямих витрат через 18- місячне приземлення всіх літаків MAX у світі , що було пов'язане з двома поспіль авіакатастрофами. Також частина цієї компенсації врахована в помірному зниженні ціни на нове замовлення , що й спонукало Ryanair збільшити його обсяг з 135 до 210 літаків.
Це вже не перший в історії Ryanair та Boeing випадок (після 9/11 та під час кризи 2008), коли перевізник у кризовий період рятує авіавиробника твердим замовленням в обмін на суттєве зниження вартості літака.

Літак Boeing 737 MAX-8200 - це "Gamechanger" для клієнтів Ryanair та європейських споживачів. Продуктивність літака є винятковою, адже він забезпечує на 8 місць більше на кожному рейсі (загальна вмісткість - 197 крісел), але при цьому витрачає на 16% менше палива. Це нове замовлення допоможе Ryanair знизити середню вартість "крісла" та повернутися до зростання по всій Європі вже наступного року.
Після підписання угоди з Boeing, що відбулась сьогодні, CEO Ryanair's Group Майкл О'Лірі сказав:
«Ми раді і пишаємося розміщенням цього розширеного замовлення у компанії Boeing, яка успішно завершила повернення в експлуатацію Boeing MAX - казкового літака з більшою кількістю місць, більшим простором для ніг, нижчими тарифами, меншим споживанням палива, а також неймовірними екологічними стандартами.
Ми сподіваємось здійснити поставку принаймні 50 із цих літаків у 2021 році, за умови, що компанія Boeing відновить відповідні виробничі потужності. Доки пандемія Covid-19 стримує розвиток авіаперевезень, ми будемо використовувати ці нові літаки замість Boeing NG, які залишатимуться на землі до повного відновлення попиту".
ПОДІЛИТИСЯ: