27.06.2020
Перша спроба виявилась невдалою, чекаємо на 15 липня
Перша спроба виявилась невдалою, чекаємо на 15 липня
Нажаль дива не сталось - українців не пускатимуть до країн ЄС з 01 липня у зв'язку з підвищенням кількості випадків захворювання на коронавірус - повідомляє "Українська правда" з посиланням видання Politico

Незважаючи на те, що Україна потрапила до попереднього переліку з 54 країн, що розглядались представниками ЄС як кандидати на отримання дозволу на в'їзд з метою неважливих (туристичних) подорожей, в першу редакцію списку, увійде менше 20 країн. Саме для них ЄС відкриє зовнішні кордони, починаючи з 01 липня.

Дипломати вирішили відкрити з 01 липня доступ для країн, де рівень коронавірусної інфекції дорівнює або нижче середнього показника по ЄС за останні два тижні на 100 000 жителів. В Україні число нових випадків за останні два тижні перевищує середній показник по ЄС.

На додаток до рівня інфікування Брюссель також оцінить, чи є тенденція на збільшення чи зменшення нових випадків, і розгляне, як країна справляється з епідемією і наскільки надійні її дані.
Повний список, узгоджений у п'ятницю, включає Алжир, Австралію, Канаду, Грузію, Японію, Чорногорію, Марокко, Нову Зеландію, Руанду, Сербію, Південну Корею, Таїланд, Туніс, Уругвай, Андорру, Сан-Марино, Монако та Ватикан. Китай буде включений до списку, якщо він також відкриє свої кордони для мандрівників з Європейського Союзу, оскільки взаємне відкриття є одним з критеріїв.
Список третіх країн, чиїм громадянам буде відкритий в’їзд до ЄС, буде оновлюватися кожні два тижні з урахуванням розвитку подій, погодилися дипломати.

Національні столиці мають право вирішувати, кого з громадян, які не входять до ЄС, впускати, але Брюссель сподівається на скоординований підхід. Країни ЄС можуть дати свою письмову згоду зі списком з вечора суботи, і критерії будуть прийняті.
ПОДІЛИТИСЯ: