29.05.2020
Оновлений розклад МАУ : літати будемо !!!
Оновлений розклад МАУ : літати будемо !!!
Після опублікованої вчора інформації про скорочення операцій МАУ у поточному році, звільнення 900 співробітників та використання всього 14 літаків для виконання всіх рейсів маршрутної мережі, UTG вирішила проаналізувати чи все так погано з літнім розкладом флагманського перевізника.

Найголовніший висновок, який можно зробити після аналізу поточного літнього розкладу МАУ (якщо він звичайно кардинально не змінюватиметься з відновленням польотів) - пропозицій для українського пасажира буде достатньо. Так, у розкладі відсутні всі далекомагістральні напрямки, які авіакомпанія за певних умов планує повернути з квітня 2021. Також відсутні власні середньомагістральні маршрути, які МАУ скасувала ще до початку пандемії - Мінськ, Рига, Алмати, Нур-Султан, Тегеран, Амман і звичайно ж немає нових напрямків.
Щодо внутрішніх та середньомагістральних рейсів, в літньому розкладі 2020 року наявні 31 закордонний маршрут та 8 українських, які авіакомпанія виконуватиме зі свого базового аеропорту Бориспіль. Незважаючи на анонсоване скорочення кількості рейсів, 27 (!) маршрутів виконуватимуться щоденно, а три з них - Лондон (Гатвик), Стамбул та Тель Авів - двічі та більше на день. Тільки 4 напрямки, два з яких мають сезонний характер - Варшава, Софія, Пальма-де-Майорка та Ізмір не виконуватимуться щодня, частота польотів за цими маршрутами від 2 до 4 на тиждень.
Всі вісім внутрішніх напрямків МАУ залишаться без змін. Рейси до Києва щоденно вилітатимуть з регіонів зранку, а повертатисуться пізно ввечері. Отже, мешканці Дніпра, Харкова, Запоріжжя, Одеси, Львова, Херсона, Франківська та Чернівців зможуть скористатись міжнародними рейсами МАУ із зручним стикуванням у столичному Борисполі.
Висновок : незважаючи на тезу, що МАУ планує виконувати рейси за принципом point-to-point, авіакомпанія намагатиметься підтримувати мережеву операційну діяльність. Звичайно, за багатьма напрямками МАУ не виконуватиме рейси двічі та більше на день, як це було у "доковідний" період, але станом на сьогодні вона залишила "хабовий" розклад своїх середньомагістральних рейсів : ранковий розліт з Києва на Захід, вечірній - на Схід. Також слід очікувати, що на менш популярних напрямках перевізник застосовуватиме літаки Embraer-190 замість Boeing 737 , що мають меншу кількість пасажирських крісел.
Нагадаємо, вчора авіакомпанія повідомила про план відновлення польотів. Згідно прогнозу, рейси розпочнуться з 1 липня, а до кінця 2020 рік МАУ планує перевезти близько 2 млн. пасажирів, що майже вчетверо менше показника минулого року.
ПОДІЛИТИСЯ: