10.08.2020
МОЗ України оновило перелік «красних» та «зелених» зон
МОЗ України оновило перелік «красних» та «зелених» зон
Міністерство охорони здоров'я України на своєму сайті оновило інформацію щодо кількості нових випадків на Covid-19 на 100 тис. населення станом на 7 серпня.

Згідно оновленим даним до країн "зеленої" зони потрапили такі популярні серед українців туристичні напрямки, як Туреччина, Єгипет, Хорватія. У переліку країн "червоної" зони опинились Албанія, Болгарія, Чорногорія, ОАЕ, Мальдівські острови та США. Детальна інформація щодо інших країн за посиланням.

Нагадаємо, що в Україні змінились критерії щодо розподілу країн на так звані "червоні" та "зелені" зони на підставі Постанови №641 від 22 липня 2020 року "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".

Отже п.20 вказаної Постанови зазначено, що державою із значним поширенням COVID-19 , тобто з "червоної" зони вважатиметься та , в якій наявна одна з таких ознак:

кількість нових випадків реєстрації хвороби COVID-19 на 100 тис. населення за останні 14 днів перевищує кількість таких випадків в Україні (38,1 випадків)
 приріст нових випадків реєстрації хвороби COVID-19 у державі за останні 14 днів порівняно з попередніми 14 днями становить більш як 30 відсотків. 

Від "кольору" країни, з якої громадяни повертаються до України, залежатиме процедура перетину кордону : "зелена" зона - без обмежень, "червона зона" - 14-денна самоізоляція або негативний результат тесту на Covid-19, який зроблено не раніше 48 годин до перетину кордону. Також,аби зменшити термін самоізоляції, ПЛР-тест можливо зробити після прибуття до України , а негативний результат направити до Центру громадського здоров'я.
ПОДІЛИТИСЯ: