30.09.2019
МАУ продовжує оптимізацію збиткових маршрутів
МАУ продовжує оптимізацію збиткових маршрутів
З початком зимової навігації , з 27 жовтня, авіакомпанія МАУ скасовує рейси за маршрутом Київ - Алмати. Про це повідомляє прес-служба авіаперевізника.
Пасажири МАУ матимуть змогу дістатися Алмати завдяки код-шерінговим рейсам з Air Astana, яка натомість збільшила кількість частот на своїх власних маршрутах Київ - Алмати та Київ - Нур-Султан (колишня Астана).
Рішення зупинити польоти прийняте через негативну рентабельність маршруту, що пов'язана з необхідністю облітати теріторію РФ, повітряний простір якої закрито для українських авіакомпаній. Ця заборона спричинила подовження рейсу з 5 год 20 хв до 6 год 35 хв та, відповідно, додаткові витрати, компенсувати які неможливо навіть з урахуванням ефекту транзитних перевезень.   
Нагадаємо, що раніше, з грудня 2018 року, з тієї ж причини було скасовано маршрут до столиці Казахстану - Нур-Султану, накопичені збитки на якому протягом 2016-2018 рр склали 7,28 млн. доларів США.
Коментуючи інформацію щодо скасування рейсів Київ-Алмати нещодавно призначений Президент МАУ Євген Дихне сказав :
"Рішення було вимушеним та логічним. Воно пов'язано з труднощями щодо реалізації хабової моделі, які перевізник неодноразово декларував. Втрати більш ніж 7 млн. дол. США не дозволяють нам в подальшому виконувати збитковий рейс". 
Розклад код-шерингових рейсів між Києвом та Алмати, що виконуватиме казахська Air Astana, дозволить зберегти тільки частку транзитних можливостей маршрутної мережі МАУ. Закриття цього рейсу порушує хабову модель авіаперевізника, але є необхідною мірою аби повернути авіакомпанію в зону прибутковості.

ПОДІЛИТИСЯ: