11.01.2021
Країни Перської Затоки відкривають повітряний простір для Катару
Країни Перської Затоки відкривають повітряний простір для Катару
Після трирічної дипломатичної блокади, Катар відновлює стосунки з країнами Перської Затоки - про це стало відомо за підсумками 41 самміта Ради співробітництва арабських держав, що відбувся 05 січня.

Учасники 41-го самміта Ради співробітництва арабських держав Перської Затоки у складі Бахрейну, ОАЕ, Катару, Кувейту, Оману та Саудівської Аравії підписали угоду про припинення дипломатичної кризи навколо Катару. Таким чином, вищезгадані країни, а також Єгипет відновлять дипломатичні відносини з Катаром, що були призупинені у 2017, а також відкриють повітряні, морські та сухопутні кордони.

З точки зору авіації, національний перевізник Qatar Airways не тільки зможе відновити 18 скасованих  маршрутів з вказаними країнами-сусідами, але й користуватись їх повітряним простором , що скоротить час у польоті за деякими напрямками щонайменше на годину.

Як результат скасування дипломатичного ембарго, 07 cічня літак авіакомпанії Qatar Airways вперше за 3 роки відправився у рейс QR1365 за маршрутом Доха - Йоганесбург з використанням повітряного простору Саудівської Аравії. А вже з 11 січня авіакомпанія відновила пряме авіасполучення між країнам, розпочавши виконання щоденних рейсів між Дохою та саудівською столицею Ель Ріадом.

Нагадаємо, що з 18 грудня минулого року Qatar Airways відновила рейси між Дохою та Києвом. Чотири рази на тиждень літак Airbus 320 виконує прямі рейси з міжнародного аеропорту Хамад в Досі до аеропорту Бориспіль. Наразі міжнародний туризм в Катарі ще не відновлено через поширення коронавірусу, отже пасажири можуть скористатить стикувальними рейсами Qatar Airways до третіх країн.
ПОДІЛИТИСЯ: