07.05.2020
Класичні авіакомпанії анонсують плани по відновленню рейсів. України немає
Класичні авіакомпанії анонсують плани по відновленню рейсів. України немає
На початку травня більшість країн світу запровадили послаблення карантинних заходів, в тому числі поступово відновлюють авіасполучення.
Днями два потужні авіаперевізники, що мають безпосереднє відношення до українського авіаринку - Turkish Airlines та Qatar Airway, опублікували свої поетапні плани відновлення рейсів. Нажаль, Україна відсутня у першій хвилі відновлення маршрутів в обох перевізників.
Turkish Airlines, яка до початку пандемії виконувала рейси до 6 українських міст із свого хаба у Стамбулі, анонсувала план поновлення міжнародних рейсів, який розраховано на 3 місяці. 
Протягом червня Turkish Airlines не тільки розпочне виконання внутрішніх рейсів, але й планує здійснювати 75 рейсів щотижня за 22 маршрутами у 19 країнах світу. На цьому етапі авіакомпанія відновить рейси переважно до країн Європи (Німеччина, Скандинавія, Австрія, Бенілюкс та ін.), до азійського континенту (Китай, Південна Корея, Сингапур) та Північної Америки (Канада) . У липні кількість рейсів збільшиться до 572 на тиждень за 103 напрямками у 74 країнах, а в серпні - до щотижневих 937 рейсів за 160 напрямками у 98 країнах.
Щодо Qatar Airways, яка поєднувала Київ та Доху двома щоденними рейсами та планувала з кінця березня цього року виконання одного з них на сучасному Boeing 787 Dreamliner, до кінця травня авіакомпанія планує збільшити кількість своїх маршрутів до 52 напрямків, а до кінця червня - до 80, в тому числі 23 європейські маршрути, 4 американські, 20 - до країн Близького Сходу та 33 - до Азійсько-Тихоокеанского регіону.
В першу чергу авіакомпанія має сфокусуватись на маршрутах між своїм основним хабом в Hamad International Airport та хабами її глобальних партнерів по всьому світові, в тому числі в Лондоні, Чикаго, Далласі та Гонконзі, а також на бізнес та leisure дестинаціях, таких як Мадрид та Мумбай.
Коментуючи відсутність України у найближчих планах обох перевізників, що генерували суттєвий трафік українців за далекомагістральними напрямками, зокрема до країн Азії, експерт з авіаційного права та партнер юридичної компанії "Анте" Андрій Гук зазначив :
"Що Україна може зробити, щоб опинитись у перших хвилях (відновлення рейсів)? Все просто - якнайшвидше оголосити дату зняття обмежень щодо міжнародних повітряних перевезень, щоб попадати в плани перевізників".
На думку експерта, за відсутності чіткої позиції авіаційної влади країни, перевізники не можуть прогнозувати свої операції стосовно українських аеропортів. Отже, раніше зими 2020, а швидше за все весни 2021 українці не отримають якісного продукту з перевезень за східними напрямками. Є ще шанс потрапити до першої хвилі європейських перевізників. Головне не зволікати з прийняттям рішення - вважає Андрій Гук. 
Наразі відомо, що Turkish Airlines планує відновити українські маршрути не раніше середини липня 2020 , щодо Qatar Airways, відсьогодні рейси Київ - Доха зникли з систем бронювання до 25 жовтня 2020 року. 
 
      
ПОДІЛИТИСЯ: