03.07.2020
IATA може переглянути свій прогноз на 2020 рік
IATA може переглянути свій прогноз на 2020 рік
Головний економіст Міжнародної асоціації повітряного траспорту (IATA) Брайан Пірс зазначив, що нові спалахи коронавірусу змушують знизити очікування щодо нормалізації галузі у найближчій перспективі.
"Ми обережні щодо перспектив на наступні декілька місяців. Продовження спалаху епідемії можуть призвести до подовження карантинних заходів та обмеження міжнародного авіасполучення на більш довгий термін, ніж ми очікували у попередньому прогнозі" - сказав він.
Рішення ЄС стосовно подовження тимчасової заборони на авіасполучення з США є однією з головних причин, що непокоїть IATA, адже міжнародний трафік США складає 37% всесвітнього обсягу авіаперевезень.
До сьогодні IATA прогнозувала, що станом на кінець поточного року пасажиропотік відновиться до позначки на 36% нижче операційних показників минулого року. Однак у випадку , якщо тенденція зростання кількості випадків на захворювання COVID-19 зберегатиметься , а обмеження на перевезення залишатимуться, за підсумками року варто очікувати зниження на 53%.

За даними IATA близько 20% країн вже розпочали зняття або пом'якшення обмежень, в той же час 65% країн залишаються повністю закритими для міжнародних авіаперевезень.

Однак, обмеження на авіаперевезення між країнами не єдина проблема, яка бентежить IATA. В той час, як бізнес очікує на стрімке зростання економіки, темпи відновлення авіаційної галузі можуть бути значно повільнішими. Рівень довіри пасажирів до міжнародних авіаперевезень залишається на доволі низькому рівні, отже галузь має подолати негативні настрої аби попит на поїздки почав відновлюватись.
Нагадаємо, в Україні міжнародне регулярне авіасполучення відновилось 15 червня, а першим рейсом після відкриття українського неба став рейс Мінськ - Київ (аеропорт "Бориспіль"), який виконала авіакомпанія Belavia.
ПОДІЛИТИСЯ: