06.06.2020
Дату відкриття зовнішніх кордонів ЄС планують змінити
Дату відкриття зовнішніх кордонів ЄС планують змінити
Країни Європейського Союзу висловилися за продовження обмежень на в'їзд громадян третіх країн після 15 червня. Про це заявила єврокомісар Ілва Йоханссон за підсумками засідання міністрів внутрішніх справ країн ЄС, повідомляє "Європейська правда".
"Серед міністрів була сильна підтримка того, що спочатку необхідно відновити функціонування Шенгенської зони, а потім переходити до відкриття зовнішніх кордонів", - сказала Йоханссон.
За її словами, Єврокомісія рекомендувала завершити обмеження на перетин зовнішніх кордонів ЄС 15 червня, коли добігає кінця термін дії чинної заборони, але майже всі країни-члени підтримали коротке продовження закриття кордонів.
"Це означає, що обмеження на зовнішніх кордонах залишаться до кінця червня, і я вважаю, що ми повинні розглянути питання про скасування на початку липня", - сказала єврокомісар, додавши, що очікується продовження заборони на два тижні.
Щодо критеріїв, для яких країн і коли відкриватимуть кордони, найближчими днями продовжаться консультації між Єврокомісією та країнами-членами. Одночасного відкриття для всіх країн не буде. Детальня комунікація від Єврокомісії з цього приводу має бути оприлюднена наступного тижня.
Вона також зазначила, що повне функціонування Шенгенської зони відновиться до кінця червня.
Зазначимо, що станом на сьогодні до ЄС можуть потрапити певні категорії людей з третіх країн, наприклад, сезонні працівники. Таким чином, рішення щодо перенесення терміну відкриття зовнішніх кордонів ЄС, що ймовірно буде підтримано країнами - членами, ставить під сумнів актуальність відновлення міжнародного авіасполучення з 15 червня, яке анонсував уряд України. Хіба що літатиме до столиці Білорусі, адже заплановані на другу половину червня регулярні рейси Lufthansa, Swiss, CSA, Austrian Airlines та Wizz Air наврядчи чи будуть затребуваними українськими пасажирами. Крім того, все ще діє рішення РНБО про заборону в'їзду іноземних громадян до України. Такий собі короновірусний цунгцванг.... 
ПОДІЛИТИСЯ: