25.01.2020
Boeing 777X з третьої спроби таки здійснив демонстраційний політ
Boeing 777X з третьої спроби таки здійснив демонстраційний політ

Сьогодні, о 10-й годині ранку за Тихоокеанським часом (PST) свій перший демонстраційний політ нарешті здійснив Boeing 777X, що представляє нове покоління широкофюзеляжних далекомагістральних літаків. Спочатку тестовий політ було заплановано на четвер, 23 січня, але через складні погодні умови його було перенесено спочатку на п'ятницю, а потім на суботу.   

Перший демонстраційний політ Boeing 777X, що відбувся у місті, Еверетт, штат Вашингтон, став визначною подією для корпорації, що важко переживає наслідки приземленням по всьому світові Boeing 737 MAX, яке триває вже близько року. 

На сьогодні Boeing 777X є найбільшим серед широкофюзеляжних пасажирських літаків, який оснащений двома двигунами General Electric GE9X , має довжину крил 71 метр та вміщує на борту до 426 пасажирів у двокласовій конфігурації. За своїми параметрами новий літак трохи довший, аніж знаковий Boeing 747, який , нажаль, поступово відходить у минуле, адже перевізники зацікавлені у схожих за параметрами літаках, але з двома двигунами, замість чотирьох, що дає можливість зекономити на паливі.

Вперше поява нового літака була анонсована у 2013 під час Dubai Air Show, але у зв'язку із затримкою поставки нових двигунів, які, до речі, не мають аналогів у світі за своїми розмірами, Boeing був вимушений перенести терміни поставки літаків з 2020 на літо 2021 року. Саме з причин затримку поставки Boeing 777X, станом на сьогодні компанія має трохи більше , ніж 300 твердих замовлень на літак, що значно скромніше у порівнянні з початком продажів Boeing 787 Dreamliner.
Найбільшим замовником нового літака є дубайська Emirates, хоча й вона зменшила первісну кількість 777Х зі 150 до 115, доповнивши їх 787. Крім того, 60 літаків значиться у замовленні Qatar Airways , а серед європейських перевізників найбільшу кількість літаків замовила British Airways (42), яка планує поступово позбутись менш економічних Boeing 747. Lufthansa, Cathay Pacific, All Nippon Airlines та Singapore Airlines збільшать свій флот на 20 літаків кожна аби оновити свій парк та вивести з експлуатації більш старі моделі широкофюзеляжних повітряних суден.  
Відео приземлення Boeing 777X після успішного виконання демонстраційного польоту 25 січня 2020 року у Еверетті (Вашингтон)

 

 

 

ПОДІЛИТИСЯ: