25.10.2019
МАУ позбавляється збиткових маршрутів та скорочує мережу
МАУ позбавляється збиткових маршрутів та скорочує мережу
Національна авіакомпанія МАУ пішла на рішучий крок у пошуку шляхів для виходу з фінансової турбулентності.
Сьогодні зранку прес-служба авіакомпанії проінформувала про скасування деяких маршрутів , а також про зміни у розкладі на період зимової навігації 2019-2020.
Пізніше новообраний Президент МАУ Євген Дихне докладніше розповів про причини прийняття авіаперевізником непопулярних рішеннь, що розпочнуть свою дію вже з 16 листопада цього року.
"Корегуючи наш зимовий розклад ми виходили з ретельного аналізу внутрішнього та транзитного трафіку, а також ситуації , коли МАУ (разом з іншими українськими авіакомпаніями) вимушена облітати теріторію РФ та стає неконкурентною на східному хабовому плечі, та інших факторів. Ми шкодуємо, що дані зміни торкнуться наших пасажирів, але маємо піти на ці кроки вперше за 27 років існування аби оздоровити авіакомпанію"-
заявив Євген Дихне у своєму зверненні до пасажирів МАУ.

Отже, які зміни очікують на пасажирів найкрупнішого українського авіаперевізника менш ніж за місяць :
СЕРЕДНЬОМАГІСТРАЛЬНІ РЕЙСИ
МАУ перейде на ранковий розліт за маршрутами до країн Європи
Рейси виконуватимуться в часовий проміжок з 9.30 до 10.30, а прибуття з Європи до Києва - в діапозоні 17.30-18.30.
Частота рейсів між Києвом та Брюселем, Копенгагеном, Стокгольмом, Краковом та Мадридом збільшиться до щоденної. Двічі на день виконуватимуться рейси з Києва до Лондона та Вільнюса.
Всі рейси МАУ у напрямку Сходу зміщуються на період вечірнього розльоту
Рейси з Києва відправлятимуться з 20.00 до 21.00, повернення літаків очікується з 07.30 до 08.45 ранку наступного дня. 
Рейси за маршрутами з Києва до Тель-Авіва, Стамбула та Тбілісі виконуватимуться двічі на день.
У зв'язку з економічною недоцільністю маршрути з Києва до Мінська, Аммана та Риги будуть скасовані.
ДАЛЕКОМАГІСТРАЛЬНІ РЕЙСИ
В період зимовою навігації буде збільшено кількість рейсів між Києвом та Торонто з двох до трьох щотижня. Також відбудуться зміни у розкладі рейсів Київ - Нью Йорк. Починаючи з 16 листопада обидва північно-американські напрямки МАУ будуть обслуговувати літаки Boeing 777-200.
Кількість рейсів за маршрутом Київ-Делі збільшиться до п'яти протягом сезону Зима 2019-20, а починаючи з сезону Літо 2020 рейс виконуватиметься щодня на літаку Boeing 767-300.
Натомість МАУ планує зменшити кількість рейсів до Бангкока до трьох на тиждень, а рейси за маршрутом Київ-Пекін з 16 листопада взагалі будуть скасовані
Вказані зміни діятимуть до прийняття Урядом України ефективного рішення щодо конкурентних умов для українських та іноземних перевізників при виконанні рейсів з вимушеним обльотом теріторії РФ. Адже необхідність зміни маршруту подовжує рейс приблизно на 3 години, що збільшує його вартість на 30 тис. дол. США - вказано в повідомленні авіакомпанії.
Нагадаємо, що з цієї ж причини, раніше було прийнято рішення про скасування рейсів до Алмати, починаючи з 27 жовтня.
ВНУТРІШНІ РЕЙСИ
В оновленій моделі авіакомпанія продовжить виконувати внутрішні рейси, адже для МАУ важливо зберегти транзитні можливісті для пасажирів з регіонів України через аеропорт "Бориспіль". Так, рейси між Києвом та Одесою, Харковом та Львовом виконуватимуться двічі на день , а з Дніпром , Херсоном, Чернівцями, Запоріжжям та Івано-Франківськом авіасполучення скоротиться до одного рейсу на день.
ПОДІЛИТИСЯ: