14.05.2020
Ісландія поступово відкриває кордони
Ісландія поступово відкриває кордони
Починаючи з прийдешньої суботи Ісландія починає процес відкриття своїх кордонів для подорожуючих, не забуваючи при цьому про заходи контролю над поширенням коронавірусу територією країни.
Станом на сьогодні до Ісландії можуть потрапити лише громадянми країн ЄС та за умови обов'язкового 14-денного карантину. Але вже з 15 травня , представники науки, професійного спорту, медіа та кіноіндустрії можуть бути звільнені від карантинних заходів за умови попереднього спеціального звернення. Також, з цієї дати відновлюються безперешкодні поїздки з Ісландії до Гренландії та Фарерських островів.
Трохи згодом, але не пізніше 15 червня, Ісландія дозволить відвідання країни всім без виключення візітерам без необхідності проходження 14-денного карантину. Для цього всі пасажири, які прибувають до міжнародного аеропорту міста Рейк'явик , будуть зобов'язані пройти тест на COVID-19 або мати відповідний актуальний сертифікат про негативний результат тесту. У разі , якщо наявний у пасажира тест викликатиме сумніви, йому буде запропоновано повторне тестування. Результати тестів будуть отримані день у день. Крім того, всі пасажири, незалежно від авіакомпанії, мають завантажити на свої гаджети та викоритовувати спеціальний додаток Rakning C-19.
Зрозуміло, що масове тестування в аеропорту вимагатиме додаткових витрат, але наразі невідомо чи буде держава покривати вартість тестів, або воно проводитиметься за рахунок пасажирів.
За словами Прем'єр Міністра Ісландії Катрин Якобсдоттір нова система працюватиме за умови , що в країні не буде зафіксовано другого спалаху коронавірусу. Запровадження нових заходів - це не тільки допомога місцевій економіці, але й можливість більше дослідити вірус та його розповсюдження, а також поділитися інформацією з іншими країнами.  
ПОДІЛИТИСЯ: