16.05.2019
«Ейр Астана» відзначає 17-річчя операційної діяльності
«Ейр Астана» відзначає 17-річчя операційної діяльності
З моменту початку польотів авіакомпанія перевезла майже 44 мільйони пасажирів і виконала 493 тисячі рейсів, що робить її провідною авіакомпанією в Центральній Азії.
«Ейр Астана» створена з ініціативи Першого Президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва в 2001 році, який поставив завдання створити авіакомпанію світового рівня з метою розвитку транспортного авіасполучення з внутрішніх та міжнародних рейсів на сучасних авіалайнерах, забезпечивши відповідність міжнародним технічним стандартам і навчання казахстанських фахівців. Перший рейс був виконаний 15 травня 2002 року через Алмати в молоду столицю Казахстану.
Маршрутна сітка авіакомпанії включає понад 60 міжнародних і внутрішніх рейсів, а повітряний флот складається із 34 сучасних лайнерів. Авіакомпанія працює за міжнародними технічними стандартами.
«Ейр Астана» продовжує набір казахстанців, які мріють знайти престижну льотну професію, за програмою ab-initio. З 2009 року «Ейр Астана» навчила у провідних міжнародних льотних школах понад 200 молодих казахстанців, які стали пілотами авіакомпанії.
У 2019 «Ейр Астана» виходить на новий рубіж у зв'язку із запуском свого бюджетного підрозділу FlyArystan. Перші рейси вітчизняний лоукостер FlyArystan почав виконувати 1 травня через Алмати в Нур-Султан. Далі були рейси в Тараз, Караганду, Уральськ, а найближчим часом будуть відкриті регулярні рейси в Павлодар і Шимкент. Авіакомпанія створена з метою стимулювати внутрішній ринок і залучити до подорожей повітряним транспортом широкі верстви населення, і надалі здійснювати міжнародні рейси.
Цього року авіапарк «Ейр Астани» поповнився другим авіалайнером Embraer 190 E-2 із замовлених п'яти літаків. Поставка інших повітряних суден очікується протягом 2019 року, що робить авіапарк одним з найновіших і енергоефективніших у авіаіндустрії. Крім того, протягом 2019-2020 рр. очікується прибуття 13 повітряних суден сімейства Airbus A320neo.
Зусилля авіакомпанії в зміцненні своїх позицій і високий рівень сервісу для пасажирів не залишилися без уваги всесвітнього сайту подорожей TripAdvisor, який другий рік поспіль нагороджує «Ейр Астану» премією Travelers' Choice Awards в номінації «Регіональний Азіатський перевізник» і «Пасажирський комфорт в Азії». «Ейр Астана» є семиразовим лауреатом премії Skytrax у номінації «Краща авіакомпанія в Центральній Азії та Індії».
ПОДІЛИТИСЯ: