25.07.2020
«Червоні» або «зелені» : Кабмін втретє змінює правила гри
«Червоні» або «зелені» : Кабмін втретє змінює правила гри
Український уряд вкорте змінює критерії розподілу країн на так звані "червоні" та "зелені" зони - це випливає з чергової Постанови Кабінету Міністрів.

Постановою №641 від 22 липня 2020 року "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" Кабінет Міністрів України змінив критерії оцінки рівня розповсюдження коронавірусу в інших країнах. Нагадаємо, що від "кольору" країни, з якої громадяни повертаються до України, залежатиме процедура перетину кордону : "зелена" зона - без обмежень, "червона зона" - 14-денна самоізоляція або негативний результат тесту на Covid-19, який зроблено після повернення.

Отже п.20 вказаної Постанови зазначено, що державою із значним поширенням COVID-19 , тобто з "червоної" зони вважатиметься та , в якій наявна одна з таких ознак:
- кількість нових випадків реєстрації хвороби COVID-19 на 100 тис. населення за останні 14 днів перевищує кількість таких випадків в Україні;
- приріст нових випадків реєстрації хвороби COVID-19 у державі за останні 14 днів порівняно з попередніми 14 днями становить більш як 30 відсотків. 

Перелік держав із значним поширенням COVID-19 формується Міністерством охорони здоров’я та переглядається кожні сім днів. Крім того, за новими правилами аби уникнути 14-денної самоізоляції у разі прибуття  з "червоної зони" можна зробити ПЛР-тест не тільки після перетину українського кордону, а й протягом 48 годин до цього. У випадку негативного результату самоізоляція не знадобиться.

Нагадаємо, що починаючи з 12 червня Кабмін двічі змінював критерії оцінки рівня розповсюдження пандемії Covid-19 та ,відповідно, складав перелік країн, що відносились до "червоного" або "зеленого" списку. На початку відкриття повітряного простору та кордонів України, за граничний показник вважали 40 активних випадків захворювання на 100 тис. населення, але у зв'язку із значним зростанням кількості хворих на Covid-19 в Україні, цей показник було підвищено до 55 активних випадків. Нові критерії, запроваджені Постановою Кабміну 641, базуються на нових випадках (показнику інцидентності), а кількість активних випадків взагалі не береться до уваги.
ПОДІЛИТИСЯ: