19.09.2020
Туризм у форматі «фітнес»
Досить новий формат - фітнес-туризм - поступово набирає обертів. Особливо після популярних телевізійних проектів на кшталт «Зважені та щасливі».

Фітнес-тури не можна назвати частиною масового сегменту в туризмі. Але здається, цей вид відпочинку ставатиме дедалі популярнішим. Бо саме завдяки фітнес-турам можна отримати більше вражень, емоцій, фізичної активності, спілкування з цікавими персонами, користі для тіла та здоров'я взагалі. Хоча суто відпочинком це й не назвеш. Це справжній коктейль, мікс найцікавішого в туризмі та спорті: гарних локацій, цікавих місць та фізичних навантажень. Ми розпитали організаторку фітнес-турів з відомими тренерами Вікторію Кондратюк, якій вдалося поєднати туризм, спорт та шоу-бізнес, про нюанси та складнощі процесу.
Вікторія КОНДРАТЮК
Організатор фітнес турів з відомими тренерами.
Засновник та директор агентства «ТЮЛЕНЬ».
Загальна кількість організованих групових активних турів - понад 40.
Була керівником понад 30-ти фітнес-груп.

Аніта ЛУЦЕНКО та Юлія БОГДАН
Cпівавторки онлайн-проектів WOWBODY slim, WOWBODY strong, WOWBODY mom
Провели 20 фітнес-турів для схуднення WOWBODY.
Зіркові тренери.

WOWBODY табір у цифрах:
Кількість задоволених туристів - близько 400.
Кількість скинутих кілограмів - більше 1000.
Кількість тренувань - 252.
Екскурсій - 14.
Походів в гори - 9
- Як взагалі прийшла ідея організувати тури фітнес-формату?
- Ідея прийшла дуже спонтанно 9 років тому. Відомий тренер Аніта Луценко запропонувала зібрати туристів та потренувати їх десь біля моря. Я знайшла гарну локацію в Греції, ми детально прописали програму, зібрали учасників. Результат виявився чудовим, все пройшло дуже добре. Туристам сподобалася така ідея, попит почав рости.
- Які варіанти фітнес-турів пропонуються зараз? Та який вид найбільш популярний?
- Після першого успіху ми почали створювати нові формати з різними тренерами. Зараз можна всі фітнес-тури поділити на три види.
1. Фітнес-тури для схуднення. Основна мета - скинути зайві кілограми, навчитися правильно харчуватися, а після повернення додому використовувати ці знання у повсякденному житті.
2. Фітнес-тури формату life style. Основною метою є цікаво проведений час: тренування, знайомство з цікавою компанією людей, об’єднаних спільними інтересами. Нагадує спортивний табір для дорослих, де кожна хвилина розписана та в тебе просто немає часу навіть подумати про шкідливу їжу.
3. Фітнес-тури для фітнес-клубів. Це канікули для учасників, які тренуються в певному клубі, такі собі «спортивні збори» біля моря. Ми відвідуємо фітнес-зали в повсякденному житті, але влітку зазвичай більше хочеться тренуватися на природі. Тому ми й створили формат, де учасники можуть із своїм улюбленим тренером поїхати на відпочинок та не вибиватися з тренувального процесу.
- Медійні персони та знані тренери - та сама солодка цукерка, яка найбільше приваблює в подібних турах. Які ще приємності стають вирішальними для клієнтів? Схуднення, цікава компанія, унікальні (або просто цікаві локації), додаткові цікавинки (екскурсії) тощо?
Перш за все, туристам цікавий тренер та програма тренувань. Дуже багато людей, які полюбляють активний відпочинок, хочуть, аби програма була чітко продумана, поруч були цікаві люди. Коли учасники їдуть у фітнес-тур, вони потрапляють у групу, де відчувається атмосфера взаємопідтримки та натхнення.
- Можете детальніше розповісти про найсуворіший та найрезультативніший формат? Як все проходить?
- Найсуворіший варіант фітнес-туру, звичайно ж, з Анітою Луценко та Юлією Богдан. Вони засновники найкращої онлайн-програми схуднення WOWBODY, а фітнес-тури - це офлайн-версія цієї програми. У таких турах в перший день відбувається зважування та замір об’ємів. Наступний тиждень туристи живуть у чіткому режимі: три тренування на день, їжа за рекомендаціями тренерів, кожного дня індивідуальні консультації та лекції. В останній день учасники також зважуються та заміряють об’єми. Результаті справді вражають! У середньому учасники втрачають 3-5 кг, підтягуються, помітно зменшуються в об’ємах, набувають нових корисних звичок та отримують від тренерів рекомендації, як продовжувати тренуватися та харчуватися вдома.
- Що є найскладнішим в організації турів та в процесі? Які максимальна та мінімальна кількість учасників? Найпопулярніші дестинації?
- Все залежить від формату та тренерів. Найменший мій фітнес-тур - 10 учасників. Найбільший - 50 учасників. Ідеальна кількість десь посередині - 15-25 учасників. Найпопулярніші локації влітку - Греція, Туреччина, Іспанія та Кіпр. А взимку це Єгипет та Шрі-Ланка. Часто ми поєднуємо фітнес-тури з екскурсійною програмою та пропонуємо туристам щось цікаве, наприклад комбінацію популярних дестинацій Сінгапур та Балі.
Головне завдання подорожі - посмішки наших учасників та радість в очах. Для цього потрібні не лише спорт та активність (за що відповідають тренери), а й якісна організація, душевна атмосфера, екскурсійна програма.
Позитивних емоцій забагато не буває. Коли створюєш та обдумуєш програму довгий час, то дуже хочеться втілити цю «магію» на практиці: щоб все чітко було організовано, без збоїв та відхилень, щоб всі туристи були задоволені. Я глибоко переконана, що без любові - все гріх, а без фанатизму нічого не досягнеш. Тому фанатично люблю кожен свій тур, кожну програму, всіх партнерів, а ще більше учасників. І вони це відчувають!
- Яка приблизна вартість фітнес-туру зі знаним тренером?
- На людину це 1000-1500 євро за повний пакет, куди входять авіапереліт, проживання, харчування, трансфер, одна екскурсія, тренувальна програма, супровід керівником групи.
- Чи можете пригадати забавні або курйозні історії, що відбувалися під час таких турів?
- Скоріше, приємні та романтичні. Так склалося, що декілька пар познайомилися у наших фітнес-турах та одружилися. Одного разу навіть весілля відбулося під час фітнес-туру. Це сталося на романтичному острові Кіпр, що й справді є ідеальним місцем як для лав-сторі, так і для весілля.
- Після того як коронавірус дуже ускладнив ситуацію в турбізнесі, який вихід знайшовся для фітнес-турів? Чи стали популярними програми по Україні?
Так, звісно. Ми почали робити багато фітнес-турів на території України, бо для учасників головне - це програма тренувань та гарна компанія. Тож попит на фітнес-подорожі не знизився. Люди хочуть подорожувати, тому ми активно почали розвивати формати велотурів.
- Що є найприємнішим в організації фітнес-турів?
- Найприємніше у фітнес-турах - це задоволені туристи, 80% яких повертаються знову, стають спортивними та активними, заохочують до тренувань своїх дітей. Вони змінюють своє уявлення про відпочинок, для них уже нормально прокинутися о сьомій ранку та піти на пробіжку вздовж моря, тренуватися вдень та обирати корисну їжу на швецькому столі. Це і було основною метою та великою ідеєю, коли створювався новий для туризму формат фітнес-подорожей. І головне, що все задумане реалізовується.

ПОДІЛИТИСЯ:
Автор: Яна СЛАБІНСЬКА
ІНШI СТАТТI В РУБРИЦI Tourstyle
Tourstyle
01.10.2021
EXPO 2020 DUBAI НАРЕШТІ ВІДКРИТО
Надвечір 30 вересня в Дубаї відбулось урочисте відкриття EXPO 2020 - події, що вимушено була відкладена на рік та разом з іншими
Tourstyle
21.11.2020
Стамбульський уікенд. дахи, що надихають
Дахи Стамбулу – це найкращі інстаграмні локації для туристів та ласий шматочок для місцевих підприємців. Пропонуємо п’ять найбільш
Tourstyle
24.09.2020
Подорож у казку: медовий місяць у Таїланді
Багато років Таїланд залишається однією з найулюбленіших дестинацій для весільних подорожей та романтичних відпусток, адже тут є
Tourstyle
10.04.2020
Тонкощі польського Великодня
Воскресіння Христове - не тільки одне з найважливіших свят у християнстві. В 2020 році воно випадає на 12 квітня у католиків та на