11.09.2021
Пандемійна Шрі-Ланка: чи існує туристичне життя на острові в умовах карантину?
9 вересня Туристична рада Шрі-Ланки провела в київському готелі Hilton інформаційний захід для туристичних компаній та медіа, аби розповісти про останні новини Шрі-Ланки, туризм в умовах пандемії, ставлення ланкійської влади до вакцинації та особливості моделі подорожей bio-bubble, яка уможливлює покращення показників відвідуваності країни, про що охоче розповімо.

Цифри та факти

Перлина, схована в потаємній кишені планети. Смарагдовий, пряний, квітучий, родючий, розкішний райський острів Шрі-Ланка багато років поспіль успішно конкурує з такими достойними і не менш мальовничими географічними суперниками, як: Таїланд, В’єтнам, Мальдіви, Індія, Індонезія й Філіппіни. Так, добиратись сюди довше – на відміну від того ж Таїланду, ланкійський напрямок, на жаль, не має прямого сполучення. Сумарна тривалість польоту з Києва, наприклад, становить довгих десять годин у дорозі. Тим не менш, острів входить до топ-10 найінстаграмніших місць планети та, ймовірно, саме тому (а ще завдяки приємному для туриста співвідношенню ціна/якість) статистика відвідування Шрі-Ланки за останні чотири роки, включаючи непрості для туристичної сфери пандемійні часи, виглядає цілком оптимістично і демонструє незначні спади лише в моменти екстреної адаптації туристичної сфери до карантинних реалій.
Коли у січні після недовгого стоп-періоду для туризму було нарешті відкрито ланкійський аеропорт, Україна стала другою за кількістю відвідувачів з усього світу. Профіль подорожуючих, як і перевізники, якими можна дістатись до курортної зони (AirArabia, Turkish Airlines, flydubai, Qatar Airways), різниться. До Шрі-Ланки їдуть ті, хто шукає відпочинку під теплим сонечком. Ті, ким володіє жага до пригод. Молодята, які мріють про незбутній перший відпочинок у колі новоствореної родини. Активні та затребувані спеціалісти, що тільки-но заробили на якісний відпочинок і хочуть побачити світ у найяскравішій його інтерпретації. Ключовий сегмент ланкійського туризму все ж таки становлять сім’ї, які шукають безпечного відпочинку в умовах дикої природи.

Операція «Вакцинація»: ставлення ланкійців до туристів без щеплення

Шрі-Ланка знає, що наразі лише 10% українців вакциновані. Для Шрі-Ланки не є суттєвим, вакциновані ви як відвідувач їх території чи ні. Вона радо приймає туристів з будь-якою історією вакцинацій за умови наявності свіжого (зробленого максимум за 72 години до прибуття) негативного ПЛР-тесту на Covid-19 для виїзду за кордон. Голова ланкійського управління з розвитку туризму Кімарлі Фернандо відмітила, що для скасування обмежень пересування територією Шрі-Ланки підійде сертифікат про введення будь-якої протиковідної вакцини.
Якщо ви не вакциновані, але маєте негативний ПЛР-тест або вакциновані повним курсом щеплень, але так склалося, що на момент подорожі не пройшло двох тижнів після введення другої антиковідної дози (у такому разі турист за статусом прирівнюється до невакцинованого), ланкійський уряд пропонує діяти наступним чином: вас заселять до спеціального гібридного готелю-госпіталю, де потрібно перебути 15 ізоляційних діб (bio-bubble – територія так званої біологічної бульбашки, що попереджує розповсюдження хвороби), не зазнаючи ніяких побутових обмежень. Ви так само зможете подорожувати містом (звісно, в масці, особливо коли йдеться про користування громадським транспортом), вас безперешкодно допускатимуть до музеїв, храмів, кафе, барів та ресторанів. Як турист ви зможете відвідувати 23 найпопулярніші аттракції Шрі-Ланки, дотримуючись відповідного розпорядку.

Як бути, коли турист вакцинований, але ПЛР-тест – позитивний?

Ланкійське туристичне представництво каже, що навіть якщо на момент прибуття Ваш ПЛР-тест є позитивним (за умови наявності сертифікату про вакцинацію), лякатись не варто. Вам порадять залишатись в номері готеля, за яким вас закріплено бронюванням туристичного пакету. Якщо ви відчуєте себе недобре, вас перемістять до так званого Intermediary Hotel – гібрида клінічно-готельного типу. Навіть якщо стан туриста буде близьким до критичного, йому буде забезпечений необхідний рівень піклування, а всі додаткові витрати покриються страховкою, що була оформлена на початку подорожі за 12 доларів.
Цікаво порівняти стан населення у ставленні до вакцинації України та Шрі-Ланки. Розглянемо столичну статистику. Наразі, як відомо, половина киян вже отримала щеплення від коронавірусу, а чверть вакциновані двома дозами. Непогано, чи не так? Передбачення ланкійців щодо вакцин є також втішним як для країни з населенням у 21919000 осіб – особливо у порівнянні з сусіднім оточенням: Шрі-Ланка є лідером серед розповсюдження вакцин на території Азії і робить все інформаційно можливе, аби ці показники покращувалися. За словами Кімарлі Фернандо, планується, що наприкінці жовтня, максимум – початку листопада 2021 року більше за 90% мешканців Шрі-Ланки буде успішно вакциновано (сьогодні, відповідно до статистичних даних на перше вересня, першу дозу отримали 12468949 осіб, повністю вакцинованими є 8169232 людини). Після виконання ланкійцями 100% щеплення будь-які обмеження для нещеплених туристів з інших країн скасують , адже вони вже не становитимуть ніякої загрози.

Що потрібно робити, збираючись до Шрі-Ланки?

Перш за все – подбати про оформлення (спрощене та онлайн-здійсненне) візи: усі інструкції максимально детально освітлено сайтом www.srilanka.travel/helloagain. Ланкійці не встановлювали обмежень щодо мінімальної тривалості планованої вами відпустки. Скільки діб пробути на Шрі-Ланці, вирішувати виключно вам. Єдина умова – заплатити 12 доларів США за страховку, яка покриває усі форс-мажорні випадки (строк її дії – один календарний місяць, сума можливої компенсації – до 50 тисяч доларів), а також зробити ПЛР-тест, негативний результат якого є нагальною умовою для в’їзду на територію країни. На цьому вимоги щодо відвідування Шрі-Ланки закінчуються – і нарешті починається омріяний відпочинок.

Широчезний вибір активностей, зібраний на крихітному клаптику

Різноманітна, компактна, автентична. Шрі-Ланка має, що показати навіть найвибагливішим: 350 вражаючих водоспадів, могутні багатовічні ліси, що розтяглися на 33% строкатої накидки всієї території, 26 нацпарків, 8 пам’ятників-скарбів ЮНЕСКО. Тут ви будете пасолоджватися найкращим з культурних та кулінарних надбань Азії, ретельно зібраних за 2500 років історії острова під одним дахом. Як додатковий бонус усі місцини круглоріч приправлені комфортно теплою для купання й неспішного споглядання погодою.
Незважаючи на те, що острів займає площу меншу, ніж десята частина України, Шрі-Ланка – надзвичайно багата на враження країна. Хочете – вуличного заклинателя змій роздивіться, хочете – полюйте на крабів різного калібру, хочете – кокосовим жертвоприношенням займіться (місцеві вірять у нього як у ритуал здійснення мрій: як тільки Ви зробили так, що кокос розлетівся на наночастинки навкруги, найпотаємніші бажання починають здійснюватися!), хочете – спостерігайте слонів чи з кумедними вуличними мавпочками грайтеся. Шрі-Ланка знайде розваги на будь-який смак, єдине обмеження – часове: краще, аби ваш відпочинок тут був більше двох-трьох днів (чи навіть тижнів!). Так, це не країна вихідного дня, і ось вам маленька порада: подовжена віза в шість місяців буде найкращим туристичним рішенням. В усьому іншому вибір тільки за вами.
ПОДІЛИТИСЯ:
Автор: Вікторія МЕДВЕДЬ
ІНШI СТАТТI В РУБРИЦI Турбізнес
Турбізнес
06.02.2022
Україна - Бахрейн : нові туристичні можливості
Країни Арабської Затоки дедалі стають більш відкритими та популярними для українських мандрівників. Безумовно провідним
Турбізнес
05.10.2021
IPW-2021 єднає світ
Після тривалої перерви в Лас-Вегасі, штат Невада, на найбільшій туристичній виставці в США -- IPW -- з 18 по 22 вересня зібралися
Турбізнес
01.12.2020
Travel Management Company: чи є житття під час пандемії?
За більш ніж чвертьвікову історію український діловий туризм пережив декілька серйозних потрясінь. Скорочення агентської комісії
Турбізнес
20.11.2020
Відпочинок на острові Занзібар: що необхідно знати
Острів Занзібар вже не один рік існує на туристичній мапі зимових маршрутів для українців, але вважати його масовим було складно.