24.02.2019
МАРСА-АЛАМ: ЧОМУ СЮДИ ВАРТО ПРИЇХАТИ
Якщо ви вже побували на всіх відомих курортах Єгипту і вам хочеться чогось нового - приїздіть до Марса-Аламу, зручно розташованому на чудовому кораловому узбережжі Червоного моря, у 270 км на південь від Хургади. Це невелике курортне містечко лише набирає популярності серед туристів і має чим дивувати.
ІСТОРІЯ
Ще донедавна Марса-Алам був невеликим рибальським селищем із заледве ніж 3 тис. мешканців. Нині тут стрімко будуються чотирьох- і п’ятизіркові готелі. Річ у тому, що в середині 80-х Єгипет вирішив приділяти більше уваги масовому туризму й дозволив іноземним авіакомпаніям виконувати чартерні рейси. Це відразу ж далося взнаки - Марса-Алам швидко виріс до розмірів невеликого містечка з населенням 35-40 тис. і став адміністративним центром провінції Червоного моря.
ІНФРАСТРУКТУРА
Берегова лінія курорту досить довга - цілих 70 км. Основний контингент відпочиваючих - любителі підводного плавання. Ще б пак! Коралових рифів такої невимовної краси ви не побачите на жодному іншому курорті. Тут багато зручних дайв-сайтів - місць для занурення. Багато дельфінів та черепах. Проте не лише драйверів приваблюють кришлалево-бірюзові води Червоного моря. Марса-Алам ідеально підходить для любителів спокійного сімейного відпочинку. Тут тихо й невелелюдно.
На курорті поки що немає надто розвиненої інфраструктури - усе життя вирує біля новеньких готельних комплексів або ж у підводному світі. Тому клубів і гучних вечірок у Марса-Аламі ви не знайдете.
ПІДВОДНИЙ СВІТ
Марса-Алам прославився багатою підводною флорою та фауною, кораловими рифами та ідеально прозорим морем. Місць з екзотичними морськими мешканцями та неповторними краєвидами Червоного моря на курорті безліч.
Наприклад, піщаний плоский острів, розташований паралельно береговій лінії, - Ваді Гімал. Знаходиться він у 5 км від берега і в 50 км на південь від Марса-Аламу. Дістатися на Ваді-Гімал можна на човні. Між островом і узбережжям розташовано багато бар’єрних рифів, до яких припливають дельфіни. Там мешкають риби-ангели й риби-метелики, черепахи, а на піщаному дні - скати. На півночі і в центрі острова з боку моря - густі мангрові зарості. Ваді-Гімал - це також «наземний» заповідник, де можна побачити граціозних газелей й красивих птахів.
ОСТРОВИ СЕНТ-ДЖОНС
Це найвіддаленіші рифи для занурень із лабіринтами та вузькими проходами печер, підводним лісом, в якому дуже багато коралових дерев різної висоти і забарвлення. Тут величезна кількість скляних риб.
Любителі ще більшого екстриму можуть зануритися у «скажені мілини» - це рифи Ф'юрі Шоалс. Поміж інших до них належать Шааб Клаудіо та коралові сади рифа Абу Галавіт. Перший має неглибокі печери, повністю висвітлені сонцем. Створюється враження, що корали наче хтось розмалював. Тут можна зустріти рибу-папугу і скатів, наполеонів і черепах, багряних луціан і червонувато-срібних барабульок. На західній стороні рифа знайшов собі місце чудовий кораловий сад з рибами-клоунами.

Риф Абу Галавіт також тоне у коралових садах. А ще на дні лежить затонулий в 1943 році китайський буксир «Тінстін». Усередині корабля повно скляних риб, які вночі загадково кудись зникають. Чи може, їх просто важко розгледіти?
Більшість драйверів, що побували у водах Марса-Аламу, погодяться, що один з найкращих дайв-сетів Червоного моря знаходиться на горі Сорайя, з ярами, навісами в рифовій стінці. Адреналіну там не позичати. Занурення проходять у супроводі тих же скляних риб, луціан, а якщо пощастить - сірих рифових акул та акул-молотів.
ЩО ПОДИВИТИСЯ В МАРСА-АЛАМІ
Любителям історії, пірамід, величних храмових комплексів, взагалі усього древнього Марса-Алам також має що запропонувати.
Перший пункт для екскурсії - долина Ваді-Хаммамат, висохле в давнину русло, права притока Нілу. Колись цей маршрут використовувався як торговий шлях від морського узбережжя, по цій землі йшла нескінченна кількість торговельних караванів. Нині учених та туристів цікавлять наскальні малюнки й написи на каменях, аналогів яким немає. Найранніший напис зроблено в 2321-2287 рр. до н.е. А навкруги Ваді-Хаммамату багато кар'єрів і золотих копалень.
Далі можна відвідати знаменитий храмовий комплекс Абу-Сімбел, що стоїть на березі Асуанського водосховища. Це два масивні храми, вирізьблені у скелі неподалік селища з такою ж назвою. Унікальну споруду побудував фараон Рамзес II на честь себе і своєї улюбленої дружини Нефертарі. Вражає масштабність будівництва. Вхід у великий храм «стережуть» чотири гігантські статуї, що зображують бога-фараона. Вага кожної з них - приблизно 1200 тонн. Голова одного з кам’яних велетнів через кілька років після будівництва впала. Її так і не змогли підняти.
Неподалік розташувався Луксор - столиця Верхнього царства - з його витонченим Луксорським храмом, священним місцем древніх єгиптян. На північ від Луксора, за 2,5 км, знаходиться Карнакський храм. Це величезний комплекс, який будувався понад 1300 років. Мабуть, однією з причин довготривалого будівництва є те, що кожен правитель прагнув перевершити свого попередника й побудувати храм під себе. Тому тут аж 33 храми та зали. Тривалий час Карнакський храм лежав під величезним шаром піску. Лише в XIX столітті його почали розкопувати. Ще й досьогодні тут ведуться роботи.
На протилежному березі Нілу можна відвідати дивовижні гробниці й поминальні храми Фіванського некрополя. Це величезний комплекс з склепами, усипальницями та підземними галереями.
Західний берег цікавий ще й тим, що це протилежність Луксора - вже не міська, а сільська територія. Багато хто з єгиптян, яких ви зустрінете на вулицях Луксора, походять із сіл західного берега, і значна частина прибутку від луксорського бізнесу інвестується в цей район.
Також у найкращих традиціях Єгипту - прогулянка по Аравійській пустелі на квадроциклі, верхи на конях або верблюдах.
Обов’язково поплавайте з дельфінами у відкритому морі біля рифу Схааб-Самадай, або, як ще його називають, «Дім дельфіна». Це у 115 км на південь від Марса-Аламу. Повірте, така дельфінотерапія справді варта того, щоб сюди приїхати.
ПОДІЛИТИСЯ:
Автор: Анна КОСИНСЬКА
ІНШI СТАТТI В РУБРИЦI Маршрут
Маршрут
18.09.2020
СИНЬООКА КОТОРСЬКА ЗАТОКА
Несподівано Чорногорія врятувала літо-2020. Українці скучили за європейськими краєвидами, чистенькими пляжами, стильними
Маршрут
23.12.2019
СПАДОК МАВРІВ ПІД СОНЦЕМ ІСПАНІЇ
Це батьківщина кориди, іспанська земля, на якій шаленець Дон Кіхот бився з вітряками. Тут, як і раніше, танцюють фламенко -
Маршрут
28.11.2019
МАДРИДСЬКА ОСІНЬ
Іспанію можна назвати величезним музеєм просто неба, адже кожний куточок цієї країни приховує безліч легенд, цікавих історичних
Маршрут
15.11.2019
ЗІ СМАКОМ РАВЛИКІВ І PINOT NOIR
Більшість мешканців Франції вважають, що Париж давно вже не той. Аби побачити справжню Францію, потрібно їхати до глибинки, туди,