17.11.2020
Мальдівські острови: продаємо професійно
Цієї зими Мальдіви мають всі шанси стати бестселером для українських поціновувачів екзотичного океанського відпочинку. Головна причина - напрямок чи не єдиний у басейні Індійського океану, що відкритий для міжнародного туризму.

Мальдіви завжди сприймались як напрямок для індивідуального туризму в сегменті «лакшері», отже знавців готельної бази, а тим більше представників тревел-індустрії, які мали змогу наочно проінспектувати тамтешні резорти, не так вже й багато. Саме тому, напередодні старту продажів зимового сезону, варто скористатись досвідом мальдівських гуру, аби не потрапити в халепу та не зіпсувати відпочинок улюбленим клієнтам.

Вичерпні відповіді на FAQ щодо турів на Мальдівські острови UTG отримала від директора з туризму компанії Avialiga Оксани Молодецької.
Чому саме Мальдіви та з чого варто починати діалог із потенційним туристом, що вперше планує свою подорож на острови?
Перш за все маємо розуміти, що вибір зимових пляжних напрямків сьогодні доволі лімітований. Крім того, з позиції мінімізації соціальних контактів острівний відпочинок найбільш безпечний, особливо якщо враховувати той факт, що на Мальдівах на одному острові може міститися всього один готель, а розташування вілл якнайкраще передбачає соціальну дистанцію та приватність відпочинку. До того ж приваблюють спеціальні цінові пропозиції та знижки, які за звичайних умов неможливо уявити в готелях та резортах на Мальдівах.

У клієнта не повинно залишатись сумнівів, що він звернувся до професіонала. Потрібно з'ясувати, що важливо для людини, що вона бажає отримати від відпочинку (безпека, комфорт, високий рівень сервісу, домашній риф, віддаленість курорту від аеропорту тощо). Використовуйте свій досвід, розповідаючи про той чи інший резорт, покажіть фото, відео, щоб турист подумки намалював картинку відпочинку, таким чином ви викличете повну довіру у клієнтів.
Відпочивати на Мальдівах можна протягом всього року, але який період все ж більш комфортний, зважаючи на кліматичні умови?
Мальдівські острови розташовані неподалік від екватору, тому температура повітря та океанської води практично незмінна протягом року: +25-30°С та +28°С відповідно. Єдина відмінність за порами року - кількість опадів та напрямок вітру. Період з грудня по квітень вважається більш сухим та сонячним, аніж сезон із травня по листопад. Проте варто пам’ятати, що океанський клімат має свої особливості: за мить чудова погода може перетворитись на тропічний дощ, а на сусідніх атолах можна в один й той же час спостерігати сонце та хмари.
Поговоримо про подорожі на Мальдіви у період Covid-19 - наявні авіамаршрути, чи є певні епідеміологічні та інші особливості подорожей для українців?
Враховуючи той факт, що Мальдіви поки залишаються єдиним острівним напрямком для відпочинку у басейні Індійського океану, вибір рейсів з України до міжнародного аеропорту Велана, що на острові Мале, доволі великий. Відтоді, як Emirates відновила рейс із Дубаю до Мале (з 16 липня. - Ред.), українці отримали можливість скористатись стикувальними рейсами flydubai з Києва. Віднедавна, з 27 жовтня, flydubai розпочала виконувати власні рейси за маршрутом Київ-Дубай-Мале. Щодо інших авіакомпаній, з 1 жовтня маршрут на Мальдіви відновила авіакомпанія Turkish Airlines, запропонувавши зручні стикувальні рейси з багатьох українських міст в аеропорту Стамбул. Нарешті, після відновлення маршруту між Києвом та Дохою (з 18 грудня. - Ред.), на Мальдіви можна буде дістатись рейсами Qatar Airways. Незалежно від обраного перевізника, тривалість подорожі становитиме близько 10 годин без урахування часу очікування в транзитних аеропортах.

Стосовно «коронавірусних» обмежень, умови та правила в’їзду змінюватимуться залежно від епідеміологічної ситуації. На сьогодні, аби потрапити на Мальдівські острови, українці мають надати підтвердження негативного ПЛР-тесту на Covid-19, який зроблений не раніше 96 годин до посадки на літак у першому аеропорту вильоту. Результат тесту має бути перекладений на англійську та переданий в імміграційну службу Мальдів за допомогою платформи IMUGA одночасно з заповненням Декларації про стан здоров’я. Також зауважу, що декларацію не варто заповнювати раніше, ніж за 24 години до прибуття на Мальдіви, в іншому випадку туристів змусять заповнити її знов. Для клієнтів компанії Avialiga послуга заповнення декларації надається безкоштовно.
Ще донедавна на зворотному шляху з Мальдів до України через Дубай туристи мали робити ПЛР-тести на вимогу уряду ОАЕ, що спричиняло певні незручності, в тому числі фінансові, адже вартість тестів на островах доволі суттєва. На щастя, цю умову скасовано, отже, незалежно від зворотного маршруту (через Дубай чи Стамбул), тестування на Мальдівах більш не потрібно.
Прибуття міжнародним рейсом на Мальдіви не є остаточним пунктом маршруту, адже далі потрібно дістатись власне острову, на якому розташований готель.
Саме так, зважаючи на відстань, сполучення між островами здійснюється за допомогою гідролітаків або внутрішніх авіаліній, а також катером чи човном. Якщо бажаний острів розташований далеко від столиці, ми радимо замовити трансфер на гідролітаку. По-перше, це найзручніший та найшвидший спосіб дістатись готелю своєї мрії, а, по-друге, чудова можливість насолодитись місцевими пейзажами з висоти пташиного польоту. Під час замовлення цього виду трансферу варто пам’ятати, що гідролітаки оперують лише до заходу сонця, тож у разі прибуття на Мальдіви після 4-ї години дня за місцевим часом краще надати перевагу звичайним внутрішнім рейсам. Щодо островів, розташованих неподалік Мале, для комфортного трансферу можна обрати швидкісний катер, яхту або човен.
Чудово, отже подумки ми вже дістались фінальної точки нашого маршруту. Але як правильно обрати той чи інший атол, до яких рекомендацій варто дослухатись?
Особливості пляжних курортів Мальдівських островів полягають у тому, що всі вони розташовані на невеличких островах, які складають атоли. Території цих островів настільки малі, що переважно на них розміщено не більше одного готелю, а іноді готель займає площу навіть двох сусідніх островів. Вибір того чи іншого острову залежить від бюджету туриста та його планів на час відпочинку.
Відпочинок на Арі Атолі зацікавить нирців та аквалангістів, адже тут вони можуть побачити все розмаїття підводних заповідників.
Хаа Аліну, найбільш віддалений на північ атол, користується популярністю серед яхтсменів.
Північний Мале Атол складається десь з 50 островів, переважна більшість готелів на них розташована доволі близько від міжнародного аеропорту. Завдяки невеликим відстаням послуга трансферу до готелів на Північному Мале Атолі надається за допомогою традиційних мальдівських човнів - dhoanis.
Дайверам безперечно сподобаються морські заповідники Ембуду-Канду, Гурайду-Канду, Ембуду-Каньйон, Кандума-Тіла та Гурайду-Корнер на Південному Мале Атолі.
Баа - спокійній атол, розташований вдалині від повсякденного галасу та цивілізації. Тут відпочивають переважно поціновувачі тиші та дайвінгу. Атол Баа - біосферний заповідник ЮНЕСКО, територія, що особливо охороняється. Тут все створено заради відновлення балансу між природою та людиною, а також для захисту та розвитку природної екосистеми заповідника.
А чи не нудно буде туристам відпочивати на одному маленькому острові? Можливо, варто спланувати комбінацію декількох різних за стилем відпочинку островів?
Безумовно, Мальдіви можна віднести до lazy-відпочинку, але для тих туристів, що прагнуть урізноманітнити свою подорож, комбінація декількох курортів протягом однієї поїздки - чудова ідея. Кожен курорт на Мальдівах - унікальний та має свою неповторність. Сьогодні ви можете насолоджуватись чудовим домашнім рифом в атмосфері усамітнення та спокою, а вже завтра - опинитись посеред гучної пляжної вечірки або зайнятись серфінгом чи відвідати колоритні місцеві ресторани.

Під час планування комбінованого маршруту необхідно зважати на особливості логістики між островами. Якщо відстань між островами суттєва, краще скористатись трансфером на гідролітаку через Мале, адже прямий переліт між островами на приватному літаку може коштувати більше, аніж вартість проживання у готелі. Всі ці нюанси ми в Avialiga ретельно вивчаємо та завжди порадимо своїм партнерам найкращий варіант організації hand-made подорожі на Мальдівські острови.
Навіть за умови значних знижок від готелів Мальдіви залишаються у категорії лакшері-відпочинку. Чи можливо, на вашу думку, спланувати бюджетну подорож на острови?
Безумовно, можливо, але чи варто подолати таку відстань заради сумнівного задоволення від якості відпочинку? Так, на островах наявні гестхауси для бюджетного проживання, заклади харчування з невеликим «середнім чеком», а також пляжі загального користування. Але ще раз наголошую, що враження від такого відпочинку навряд чи будуть позитивними. Крім того, бюджетним інфраструктурним об’єктам доволі важко дотримуватись санітарних норм надання послуг, що є актуальним наразі, під час пандемії коронавірусу.

До речі, щодо безпекової складової, у вересні Всесвітня рада з подорожей та туризму (WTTC) долучила Мальдіви до переліку безпечних країн для подорожей та вручила Safe Travel Stamps. Після відновлення на островах міжнародного туризму (з 15 липня. - Ред.) країну відвідало вже понад 30 тис. іноземців, а українці посідають 10-те місце в рейтингу країн світу за кількістю туристів.
Як щодо відпочинку на Мальдівах всією родиною? Чи варто пропонувати цей напрямок сім’ям із дітьми, чи пристосовані місцеві резорти до прийому маленьких гостей?
Якщо маленькі мандрівники добре почуваються під час тривалих перельотів, безумовно, порадьте вашим туристам наступний відпочинок на Мальдівах, адже тут створені всі умови для сімей із дітьми.
Переважна більшість резортів мають сімейні номери, а в деяких готелях базові категорії номерів складаються з спальної кімнати та вітальні, яка за необхідності трансформується у дитячу кімнату.
Спеціальні пропозиції, що надають місцеві готелі цього зимового сезону, враховують безкоштовне розміщення та харчування дітей до 12 років, а іноді навіть до 14.
Під час перебування на відпочинку діти та підлітки можуть відвідувати дитячі клуби, брати участь у різноманітних майстер-класах та заходах, що пропонують готелі. Водні розваги відбуваються під наглядом інструкторів. Крім того, в більшості ресторанів доступне спеціальне дитяче меню.
На які готелі та резорти ви б порадили звернути увагу своїм агентам, коли вони пропонують подорожі на Мальдівські острови?
Насправді вибір локацій для незабутньої відпустки на Мальдівах здатний задовольнити будь-які забаганки клієнта. Безумовно, ми в Avialiga маємо своїх «фаворитів», співпраця з якими гарантує високу якість відпочинку та позитивні відгуки з боку клієнтів, що погодились на наші рекомендації.

Нещодавно ми з нашим партнером Intour Maldives провели бізнес-сніданок для представників туристичної індустрії столиці, в якому були репрезентовані найкращі, на нашу думку, готелі та резорти Мальдівських островів.
Під час заходу, що відбувся у київському ресторані «Matisse», менеджерам туркомпаній, що пропонують тури на Мальдіви, була надана найактуальніша інформація щодо готелів - резортів Movenpick Resort Kuredhivaru Maldives, Sun Siyam Irufushi та Sun Siyam Iruveli, LUX South Ari Atoll та Vakkaru Maldives.

Саме ці готелі - в нашому топ-переліку пропозицій, коли мова йде про незабутню подорож на Мальдівські острови. Крім того, наша команда, що постійно інспектує готельну базу островів, завжди відкрита до будь-яких порад та консультацій, аби агенти мали змогу задовольнити побажання своїх туристів. Адже наша головна місія в тому, що ми створюємо подорожі, під час яких всі турботи залишаються «за бортом».
ПОДІЛИТИСЯ:
Автор: Ярослав ІЦКОВСЬКИЙ
ІНШI СТАТТI В РУБРИЦI Турбізнес
Турбізнес
06.02.2022
Україна - Бахрейн : нові туристичні можливості
Країни Арабської Затоки дедалі стають більш відкритими та популярними для українських мандрівників. Безумовно провідним
Турбізнес
05.10.2021
IPW-2021 єднає світ
Після тривалої перерви в Лас-Вегасі, штат Невада, на найбільшій туристичній виставці в США -- IPW -- з 18 по 22 вересня зібралися
Турбізнес
11.09.2021
Пандемійна Шрі-Ланка: чи існує туристичне життя на острові в умовах карантину?
9 вересня Туристична рада Шрі-Ланки провела в готелі Hilton Kyiv інформаційний захід для туристичних компаній та медіа, аби
Турбізнес
01.12.2020
Travel Management Company: чи є житття під час пандемії?
За більш ніж чвертьвікову історію український діловий туризм пережив декілька серйозних потрясінь. Скорочення агентської комісії