08.06.2020
Майкл О Лірі, CEO Ryanair : «Максимум квитків за будь-яку ціну»
Ірландський лоукост перевізник Ryanair зберігав відносний спокій та не квапився з поверненням у небо в той час як його основні конкуренти бюджетного сегменту відновлювали маршрути, починаючи з травня. У своєму інтерв'ю британській DailyMail CEO Ryanair Майкл О'Лірі розповів про плани авіакомпанії на другу частину поточного року. 

ПРО РЕСТАРТ З 01 ЛИПНЯ
Після приземлення 99% свого флоту у березні, починаючи з 01 липня авіакомпанія стрімко повертається до польотів та планує виконувати близько 1000 рейсів на день. Босс Ryanair оголосив конкурентам початок цінової війни та готовий зменшити свої ціни вдвічи аби відібрати пасажирів у інших авіакомпаній та забезпечити завантаження власних літаків.
"По продаватимемо якомога більше квитків на наші рейси за будь-яку ціну аби пасажири знов розпочали масово літати та сподіваємось, що це зменьшить збитки Ryanair до мінімальної кількості сотен мільйонів евро у найближчі 12 місяців" - прокоментував майбутню агресивну конкурентну боротьбу О'Лірі.
У липні минулого року авіакомпанія надала послуги 14 млн. пасажирів, а середня вартість квитка становила €60-70 в один бік. Станом на кінець травня перевізник реалізував лише 30% місць на свої рейси у липні незважаючи на посткарантинне суттєве відновлення попиту , що пов'язують із заявами урядів Іспаніїї, Італії, Греції та Португалії щодо відкриття кордонів для літнього відпочинку.
"Ми будемо щасливі якщо перевеземо цього липня 5 млн. пасажирів за середньої ціною €25-30. Отже ми очікуємо зменшення вдвічі як пасажиропотоку так й вартості квитків у порівнянні з показниками липня - серпня минулого року" - констатує CEO Ryanair.

ПРО ДОМОВЛЕННОСТІ З АЕРОПОРТАМИ
З метою оптимізації видатків найбільший лоукост перевізник Європи продовжує політику перемовин з європейськими аеропортами задля отримання найбільш сприятливих фінансових умов. За словами О'Лірі більшість аеропортів готові надавати суттєві знижки для Ryanair аби отримати якомога більше пасажирів від ірландського перевізника на фоні призупинення діяльності Flybe та Thomas Cook, а також зменшення обсягів інших перевізників. Більшість аеропортів визнають, що на сьогодні Ryanair залишається єдиною авіакомпанією в Європі , яка найбільш агресивно відновлюватиме свою маршрутну мережу протягом найближчих місяців.
"Оскільки деякі аеропорти пропонують нам доволі цікаві умови співпраці, найближчим часом ми збільшимо там присутність своїх літаків. Натомість деякі, більш дорогі бази, ми будемо вимушені тимчасово закрити" - пояснює О'Лірі подальші плани Ryanair щодо базових аеропортів.

ПРО ЗАМОВЛЕНІ ЛІТАКИ
Як і під час кризи 2008 року, Ryanair розпочала перемовини з корпорацією Boeing стосовно замовлення 210 літаків серії 737 , яке перевізник зробив раніше. До цього авіакомпанія стверджувала, що готова інвестувати більше $20 млн на поповнення свого повітряного флоту.
"Станом на сьогодні Їхня книга замовлень порожня - каже О'Лірі. Чим вигіднішу ціну нам запропонують, тим більшу кількість літаків ми готові купувати. Більша знижка - більше літаків".
CEO Rynair впевенений, що наявність 450 літаків у парку допоможе відвоювати частину британського ринку у British Airways та easyJet. На його думку найближчі 12 місяців більшість авіакомпаній зменшуватимуть свої операції. Отже, чим більше ми продаватиме доступних квитків. тим більшу частину ринку Європи отримаємо.

ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ
У зв'язку із призупиненням 99% своїх операцій, авіакомпанія була вимушена відправити у відпустку 80% свого 18.000 штату працівників. При цьому О'Лірі сподівається знайти компроміс та запобігти масовим звільненням у компанії.
"Ми оптимістично розраховуємо, що нам вдасться вмовити пілотів погодитись на 20% зниження заробітної плати, а екіпаж - на 10%. Це допоможе зберегти переважну більшість робочих місць, або навіть усі" - резюмує О'Лірі.
Він ще раз наголосив про нерівні умови відновлення діяльності після пандемії, натякаючи на державну допомогу, яку отримали переважна більшість європейських компаній.
ПОДІЛИТИСЯ:
ІНШI СТАТТI В РУБРИЦI Інтерв'ю
Інтерв'ю
29.06.2021
Дмитро СЄРОУХОВ, генеральний директор SkyUp Airlines: «Подорожі мають стати приємною звичкою українців»
Український перевізник SkyUp Airlines святкує третю річницю в українському небі. Про злети та падіння, нові маршрути та літаки, а
Інтерв'ю
18.03.2021
Євгеній ХАЙНАЦЬКИЙ, генеральний директор Bees Airline: «Будуть рейси - будуть й пасажири»
Криза - це не тільки випробування на міцність, але й нові можливості. Мабуть, до такого висновку прийшли акціонери новоствореної
Інтерв'ю
03.10.2020
Споттер Юра ТАНЧИН: «Пишаюсь тим, що першими літаками, які я фотографував, були українські «АНи»!
У сучасному сприйнятті споттер - це фотограф, який настільки закоханий в авіацію, що заради вдалого кадру готовий у будь-яку
Інтерв'ю
03.07.2020
Галина ДУРМУШ, комерційний директор Qatar Airways в Україні: «Вже незабаром ми знову будемо раді вітати гостей з усього світу в Катарі»
Наприкінці серпня виповниться три роки, як одна з найкращих авіакомпаній світу, Qatar Airways, розпочала польоти до Києва. UTG