28.11.2019
МАДРИДСЬКА ОСІНЬ
Іспанію можна назвати величезним музеєм просто неба, адже кожний куточок цієї країни приховує безліч легенд, цікавих історичних пам’яток та архітектурних споруд. Але не тільки поціновувачі сивої давнини та мистецтва чудово проведуть час у столиці Іспанії - Мадриді.
ІСТОРІЇ ТА ЛЕГЕНДИ

Мадрид, побудований I тисячоліття маврами й пізніше внаслідок війни захоплений християнами, доволі довго існував лише як фортеця. Втім, у XVI столітті король Філіп ІІ несподівано забажав перенести столицю з Толедо до Мадрида, і з того часу історія міста стала набагато цікавішою. Сьогодні тут справді є на що подивитися, це одна з найгарніших європейських столиць.
Розпочати знайомство з Мадридом варто з площі Пуерта-дель-Соль. На ній розташований Будинок пошти, зведений у 1768 році й прикрашений чотирма циферблатами. Тут можна також побачити дивовижну статую «Ведмідь і суничне дерево» - символ Мадрида. Існують різні версії, чому саме симпатичний шанувальник меду та дерево з яскравими плодами удостоїлися честі представляти іспанську столицю. Найпростіша - на місці Мадрида колись ріс цілий гай суничних дерев і мешкало безліч ведмедів. Згідно з іншою, суничне дерево та ведмідь (ведмедів часто можна було побачити у мадридських горах у ХІІ-ХІІІ століттях, коли, власне, й виник герб Мадрида) символізували певну домовленість між світською та церковною владою щодо використання мисливських угідь. Версія у стилі дитячих казок розповідає про винахідливого ведмедика, який страждав на кон’юнктивіт та призвичаївся протирати оченята листям суничного дерева, аби вилікуватися, та настільки вразив мешканців міста, що вони зробили його частиною свого герба.

Одна з головних визначних пам'яток Мадрида - Королівський палац (Palacio Real de Madrid). Це найбільший із усіх існуючих сьогодні королівських палаців Європи. Друга його назва - Східний палац (Palacio de Oriente). Будувався він із 1738 по 1764 рік під керівництвом італійських архітекторів Сабатіні та Сакетті для короля Карла III. З тих часів це офіційна резиденція королів Іспанії. Однак зараз король Феліпе VI у ньому не живе, палац використовується для урочистих церемоній та як один із музеїв Мадрида. З жовтня по березень музей відкритий для відвідувань щодня з 10 до 18 години. А з квітня по вересень - із 10 до 20. Каси закриваються о 17 та 19 годині відповідно.

Продовжуючи подорож Мадридом, варто завітати до кварталу Ла-Мореріа - подивитися на залишки мавританської культури, а потім відвідати площу Пласа-Майор, яка є чудовим зразком християнської середньовічної архітектури. Тут розташовані Будинок м’ясника і Будинок булочника - визначні місцеві пам’ятки.

МІСТО МИТЦІВ

Коли згадують про культуру Іспанії, на думку одразу спадає неймовірна кількість видатних художників, які створювали геніальні картини у різний час, у різних куточках країни й впливали на вітчизняне мистецтво, а також на розвиток живопису в цілому світі. Але не тільки їхні прекрасні роботи можна побачити у Мадриді. Тут також зберігаються картини німецьких, голландських, французьких майстрів. Найвидатніші полотна можна побачити в музеї Прадо, галереї Тіссена-Борнемсса, Музеї сучасного мистецтва королеви Софії, монастирі Лас Дескальсас Реалес та Академії витончених мистецтв Сан-Фернандо. Загалом у Мадриді понад 140 галерей і 80 музеїв. Усі вони знаходяться в декількох районах міста: поруч із вулицею Баркільо, Центром мистецтв імені королеви Софії і в кварталі Саламанка. Тому відвідини іспанської столиці стануть справжнім святом для шанувальників образотворчого мистецтва.

19 листопада музею Прадо якраз виповнилося 200 років. Вважаємо це за слушний привід відвідати одну з видатних галерей світу. Найцікавішими тут все ж таки є колекції творів саме іспанських митців, особливо Франсіско Гойї, творчість якого справила величезний вплив на формування європейського романтизму, та геніального індивідуаліста епохи бароко - Дієго Веласкеса. До речі, по всьому Мадриду можна побачити лялькові скульптури у вигляді фрейлін, більшість із яких створена італійським митцем Антоніо Аццато. На створення колекції кольорових красунь у пишних вбраннях його надихнула картина Дієго Веласкеса «Меніни». Та якщо в музеї Прадо немає можливості фотографувати картини, то скульптури майже саме для цього й створені. Досить височенькі (180 см) та фотогенічні фрейліни у стилі стріт-арт «пишняться» в самих привабливих туристичних місцях - на площі Пласа-Майор, біля Королівського палацу тощо та уособлюють модерний дух та стиль Мадрида.

Поціновувачам неспішних прогулянок обов’язково сподобаються парки Мадрида, адже їх тут більше 40. Особливу увагу варто приділити парку Буена-Ретро, що займає понад 150 гектарів, налічує близько 15 тис. дерев та в якому розміщено багато історичних пам’яток різних часів. Обов’язково зазирніть і до парку Каса-де-Кампо.

МАДРИД НА СМАК

Серед ресторанів варто відзначити Posada de la villa з відмінними стравами національної кухні та атмосферним старовинним інтер’єром -- там можна насолодитись старовинними червоними та білими винами. Інший знаковий ресторан - La Vaca Veronica, який полюбляв Ернест Хемінгуей. Тут подають м’ясні страви, виготовлені за старовинними рецептами басків. Найстаріший ресторан, що навіть занесений до Книги рекордів Гіннеса, - Sobrino de Botin, який працює ще з 1725 року.
Ласунам, напевне, прийдеться до смаку чудова кондитерська Casa Mira з цукерками, нугою, марципанами й багатьма іншими солодощами, що знаходиться поблизу музею Прадо.
Всі місцеві смаколики одразу можна скуштувати на гастрономічному ринку San Miguel, якому вже понад 100 років. На відміну від барселонської La Boqueria, він трохи менш галасливий.

Увечері в Мадриді розпочинається бурхлива «мовіда» - так іспанською називають постійний рух. Побувайте в одному з найпопулярніших нічних закладів Corral de la Moreri, який знаний однією з найстаріших та найвідоміших у світі сцен, де танцюють фламенко. Якщо ж вас приваблює гламур, завітайте до Gabana 1800, де нерідко можна зустріти світових зірок.

ПОДІЛИТИСЯ:
Автор: Яна СЛАБІНСЬКА
ІНШI СТАТТI В РУБРИЦI Маршрут
Маршрут
25.10.2020
ОЦИФРОВАНА АНТИЧНІСТЬ АНТАЛІЇ
Для нещасть у житті може бути лише три причини: мало подорожували, мало подорожували і... мало подорожували! У цей туристично
Маршрут
15.10.2020
ДУБРОВНИК - ТУРИСТИЧНИЙ ЛАЙФХАК 2020
Хорватія першою з країн ЄС відкрила кордони для українських (і не тільки) туристів. І незважаючи на всесвітню «коронапаніку»,
Маршрут
18.09.2020
СИНЬООКА КОТОРСЬКА ЗАТОКА
Несподівано Чорногорія врятувала літо-2020. Українці скучили за європейськими краєвидами, чистенькими пляжами, стильними
Маршрут
23.12.2019
СПАДОК МАВРІВ ПІД СОНЦЕМ ІСПАНІЇ
Це батьківщина кориди, іспанська земля, на якій шаленець Дон Кіхот бився з вітряками. Тут, як і раніше, танцюють фламенко -