23.06.2019
МІСТО НА МЕЖІ МИНУЛОГО Й МАЙБУТНЬОГО
Валенсія - колоритна й самобутня, не схожа на інші іспанські міста. Більше двох тисяч років історії залишили на ній свій відбиток. Сьогодні стародавні храми існують поряд з ультрасучасними будівлями, створюючи унікальний архітектурний ландшафт. Присвятіть Валенсії як мінімум тиждень, щоб отримати насолоду від її широких пляжів і незвичайної архітектури, котра здатна ошелешити фантастичним поєднанням новаторства й старовини.

СТАРЕ МІСТО - ЗБЕРІГАЧ ГРААЛЮ
Старе місто, як стартовий майданчик для екскурсій, починається з площі Королеви (Plaza de la Reina) - однієї з головних історичних пам'яток міста, на котрій розташовано Кафедральний собор святої Марії Валенсії (Catedral de Santa Maríade Valencia). Собор побудували між тринадцятим і п'ятнадцятим століттями. Згодом його багато разів розширювали. Монументальна будівля зазнала довгих і численних перебудов, однак зараз вона гармонійно поєднує в собі готику, ренесанс і класицизм - завдяки сполученню стилів і епох з'явився її неповторний й вишуканий вигляд. Вважається, що у Кафедральному соборі Валенсії зберігається Священний Грааль - чаша, з котрої Ісус Христос пив вино під час Таємної Вечері. Насправді валенсійська чаша не єдина в світі, яка претендує на це священне звання, але вона визнана Ватіканом особливо важливою для християнства історичною реліквією. Правда, екскурсоводи розповідають, що поїздивши по Європі, можна мало не в кожній країні знайти сій «святий Грааль» - і всюди він буде справжнім. Але у Валенсії він «найсправжнісінький серед усіх справжніх».

Неподалік від центрального ринку знаходиться будівля Шовкової біржі - колись тут збиралися купці, які привозили шовк із Китаю. Під склепіннями Колонної зали й Зали засідань йшла жвава торгівля найтоншими дорогоцінними тканинами, а золоті дукати перетікали з гаманців покупців до рук торговців. Сьогодні будівля Шовкової біржі - архітектурна пам'ятка, прикрашена зубчастими баштами, котрі роблять її схожою на старовинний замок, побудований в пізньоготичному стилі. Ще одна площа - Святої Діви (La Plaza de la Virgen) - є відображенням багатовікової історії Валенсії, яка бачила римські легіони, кінноту маврів й велич іспанських грандів. У самому центрі площі розташовано водограй, що символізує річку Турія (río Turia) в оточенні восьми фігур, менших за центральну. Вони символізують зрошувальні канали міста - водяні артерії, які дозволяли Валенсії квітнути ще сотні років тому. Вечірнє освітлення розфарбовує площу золотом вогнів, створюючи величну й святкову атмосферу.

ПОГЛЯД З ВИСОТИ
Безперечно, це місто варте того, щоб подивитися на нього з висоти. До того ж існує багато оглядових майданчиків, із котрих відкриваються вражаючі панорами. Поряд із Кафедральним собором розташована дзвіниця Мигелете (Miguelete) - її назва походить від найбільшого з дванадцяти дзвонів, якими вона обладнана. Нагору ведуть круті гвинтові сходи, котрими за символічну плату можна піднятися й помилуватися довкіллям. Башти Torres-de-Serranos варті того щоб побачити ще один нетривіальний краєвид Валенсії. Башти знаходяться на площі Plaça de ls Furs, поряд із пересохлим руслом річки Турія, їх побудували у чотирнадцятому столітті на місці давньоримських воріт. І якщо раніше вони були частиною фортечного муру й слугували для захисту міста, то сьогодні всередині розташовано музей.
Ще один чудовий оглядовий майданчик знаходиться на вершечку вежі Иглесіі Санта-Катерина. Щоб потрапити на нього, доведеться подолати 1200 сходинок. Цю атракцію варто запланувати замість вранішньої гімнастики, бо піднятися на вежу можна виключно до 13 години. Оглядовий майданчик зовсім крихітний, але вид звідти того вартий.
РИНКИ - ЗА СТРАВАМИ ДУХОВНИМИ Й МАТЕРІАЛЬНИМИ
Один із найстарших ринків Європи - ринок Сентраль, розташований у Валенсії. До цієї прекрасної ажурної будівлі приходять, як у музей, щоб піднявши голову роздивлятися яскраві вітражі. А замість експонатів і музейних скарбів на прилавках - неймовірна кількість найкращих продуктів. Тільки уявіть стрункі ряди іберійських ніжок хамона, колосальний вибір морепродуктів, фрукти й овочі, що підставляють боки яскравим сонячним променям. З ринку Сентраль люди йдуть зі святом у душі й численними покупками у руках. Побувати тут й нічого не купити - справа неможлива! Але окрім центрального ринку у Валенсії є чимало інших, куди ходять за продуктами місцеві мешканці. Якщо стоїть тривіальне завдання приготувати щось смачненьке на вечерю, то можна заглянути на ринок Руссафи, а біля моря - на Мальвароссе, на ринок Cabañal.

ЗЕЛЕНА ОАЗА
Валенсія - надзвичайно зелене місто, наповнене парками й садами. Один із центральних вражає своїми масштабами - парк El Antiguo Cauce del Rio Turia (Сади Турії), котрий тягнеться через усе місто. Колись на місці парку протікала річка Турія, вона часто розливалась, підтоплюючи стару частину Валенсії. Після чергового потужного паводку 1957 року було прийняте рішення пересунути русло річки на 3 км, і на її місці з’явився зелений парк-оаза, де місцеві жителі гуляють у літню спеку. Тут мешканці міста й гості Валенсії спочивають на зелених галявинах, читають книжки й займаються спортом, тут влаштовують пікніки та призначають побачення. Королівські сади (Jardins del Real) не користуються такою великою популярністю, як Сади Турії, але це ще одне чудове місце, де можна сховатися від полудневої спеки, дихаючи пахощами троянд. У цьому парку знаходиться цікавий природничий музей Museu de Ciències Naturals de València, до якого кожної неділі після третьої години пополудні можна потрапити безкоштовно. А навпроти Королівських садів сховався чарівний парк Jardí de Monforteс із візерунчастою брамою, морем квітів уздовж лабіринтів живої огорожі, де струменіють пахощами арки-тунелі з троянд. Дітям і дорослим буде цікаво потрапити до Біопарку, від звичайного зоопарку він відрізняється тим, що тварини тут вільно гуляють на невеличких острівцях, а не страждають у тісних клітках. У відвідувачів біопарку складається враження, що вони потрапили в епіцентр середовища проживання диких тварин. Тут можна побачити, як мавпи стрибають із гілки на гілку, рожеві фламінго вигинають свої довгі шиї, а височенні жирафи, нахиливши голови, просять у відвідувачів смаколики.
РОМАНТИКА ПЛЯЖІВ І ВІТРИЛЬНИКІВ
Влітку Валенсія заповнюється тисячами туристів, які люблять її за широчезні пляжі та можливість відпочити на Середземноморському узбережжі. Приморська набережна - Paseo Marítimo - простяглася на кілька кілометрів. Пляжі Валенсії нагадують океанські: вдовж широкого й доглянутого міського пляжу з дрібним золотистим піском вишикувались стрункі ряди пальм. Вечірня прогулянка по набережній Валенсії принесе задоволення від прохолоди морського бризу й стане чудовою нагодою завітати до приморського ресторану, щоб скуштувати валенсійську паелью. Келих холодної сангрії стане завершальним акордом дня. І ось сідає сонце, підсвічуючи яскраво-помаранчевими променями будівлю «Вітрила і вітру» - символ сучасної морської Валенсії.

МІСТО НАУКИ Й МИСТЕЦТВА - НОВИЙ СТИЛЬ ВАЛЕНСІЇ
Головним символом сучасної Валенсії стали фантастичні будівлі Міста науки й мистецтва. У 1989 році була схвалена ідея Хосе Марія Лопес Пайнро - професора історії наук університету Валенсії - побудувати науковий музей у парку старого русла річки Турія. Для реалізації такого масштабного й новаторського проекту були запрошені найкращі світові дизайнери, котрі мали досвід будівництва в складних іригаційних умовах. Зведення міста мистецтва й наук було розпочато у 1994 році, а перша будова відкрита вже в 1998-му. Роботи продовжувалися аж до 2005 року. Сьогодні комплекс складається з п'яти дивовижних споруд: кінотеатр й планетарій L'Hemisfèric, музей El Museu de les Ciències Príncipe Felipe, океанографічний парк L'Oceanogràfic, палац мистецтв El Palau de les Arts Reina Sofí, критий сад L'Umbracle. Унікальний дизайн всіх об'єктів запропонував архітектор Сантяго Колотраве. Кожна його будова ніби вийшла з фантастичного фільму: занурені у воду, вони нагадують космічні кораблі та як магніт ваблять поціновувачів футуристичного майбутнього. А ввечері місто мистецтв й науки підсвічується вогнями, які м'яко віддзеркалюються у шовковій гладі води.

⇒ ЯК ДІСТАТИСЯ ВАЛЕНСІЇ

Найпростіший спосіб дістатися Валенсії - скористатися новими прямими рейсами з Києва, які запровадив ірландський лоукостер Ryanair. Рейси виконуватимуться з 29 жовтня, двічі на тиждень.
ПОДІЛИТИСЯ:
Автор: Ірина САВИНА
ІНШI СТАТТI В РУБРИЦI Маршрут
Маршрут
25.10.2020
ОЦИФРОВАНА АНТИЧНІСТЬ АНТАЛІЇ
Для нещасть у житті може бути лише три причини: мало подорожували, мало подорожували і... мало подорожували! У цей туристично
Маршрут
15.10.2020
ДУБРОВНИК - ТУРИСТИЧНИЙ ЛАЙФХАК 2020
Хорватія першою з країн ЄС відкрила кордони для українських (і не тільки) туристів. І незважаючи на всесвітню «коронапаніку»,
Маршрут
18.09.2020
СИНЬООКА КОТОРСЬКА ЗАТОКА
Несподівано Чорногорія врятувала літо-2020. Українці скучили за європейськими краєвидами, чистенькими пляжами, стильними
Маршрут
23.12.2019
СПАДОК МАВРІВ ПІД СОНЦЕМ ІСПАНІЇ
Це батьківщина кориди, іспанська земля, на якій шаленець Дон Кіхот бився з вітряками. Тут, як і раніше, танцюють фламенко -