07.08.2019
КРУГОСВІТКА АРТЕМІЯ СУРІНА - НАВКОЛО СВІТУ ЗА 280 ДНІВ
21 липня до України з кругосвітки повернувся відомий мандрівник Артемій Сурін. Він здійснив навколосвітню подорож за 280 діб і став першим українцем, який об'їхав шість континентів без авіаперельотів. Артемій зустрівся з журналістами, тільки-но ступив на рідну землю з порома Батумі - Чорноморськ, і розповів про свій вояж, про те, що вразило найбільше, і як об'їхати 40 країн, маючи український паспорт.

МРІЙНИК У КРУГОСВІТЦІ
У наш час, коли цивілізацією охоплені майже всі куточки світу, досить складно стати першовідкривачем. Подорожуючих безліч, а от дехто мріє об'їхати весь світ. Артемій Сурін - професійний мандрівник, засновник успішної туристичної компанії і експедиційного бренда One Life - здійснив навколосвітню подорож, перетворивши дитячу мету на реальність. Народившись в закритій країні - Радянському Союзі, захоплюючись творами Жюля Верна і Джека Лондона, Артемій багато років горів ідеєю об'їхати всю планету. І якоїсь миті зрозумів, що відкладати мрію на потім - це ніколи не реалізувати її.
У березні 2018 року за три тижні він розробив маршрут навколосвітньої подорожі і вже в жовтні відправився у вояж. План мандрівки базувався на канонах Британського королівського географічного товариства, згідно з якими під час кругосвітньої подорожі мають бути задіяні земля і море, водночас необхідно перетнути всі меридіани і континенти без використання повітряного транспорту.
Британці зафіксували це правило ще тоді, коли про літаки ніхто й не чув, і відтоді норми не змінювалися. Відштовхуючись від англійських вимог і керуючись власними ідеями та мріями, Артемій вивів принципи своєї навколосвітньої подорожі: відвідати всі шість континентів, не використовуючи літаки - виключно наземним або водним транспортом, і зробити світлини та відео всіх континентів із квадрокоптеру.
«Сучасні подорожі спростилися з появою і здешевленням авіаперельотів. Мандрівки сушею і водою у відчуттях часу і витрачених зусиль сприймаються по-різному. Навіть візові умови при перетині морських та сухопутних кордонів відмінні. Багато країн, наприклад Туніс, спростили правила дозволу на перебування в державі для авіатуристів: віза проставляється по прильоту до аеропорту. А коли їдеш морем, необхідна відмітка вже має бути в паспорті по прибутті. Мені ж хотілося здійснити подорож, яке стане для мене особистим випробуванням і надихне інших побачити світ, - прокоментував своє турне Артемій Сурін.
Подорожуючи і спілкуючись зі сторонніми, я не тільки дізнавався про їхнє життя, а й розповідав про Україну, про яку якщо і знають, то з поодиноких новин. Ще однією метою моєї поїздки стали інтерв'ю з місцевим населенням і бажання дізнатися про їхні мрії. Виявилося, вони більш-менш однакові: бути здоровими, жити в добробуті і мати можливість мандрувати - побачити наш різноманітний світ. Для себе ж я з'ясував, що люди всюди переважно однакові й добрих серед них набагато більше».

РЕКОРДИ УКРАЇНИ
Подорожуючи навколо світу, Артемій Сурін поставив чотири рекорди, зафіксовані генеральним директором Книги рекордів України Ганною Крисюк.
Книгою рекордів України підтверджені:
1. Перша кругосвітня подорож, здійснена українцем по всіх шести континентах планети Земля. Подолано 100 тис. км без використання авіаперельотів та втрати контакту з поверхнею Землі, з одночасними популяризацією и репрезентацією України.
2. Перший українець, який обійшов усю земну кулю та всі континенти планети за рекордний строк, - 280 днів.
3. Перша безперервна кругосвітня подорож, здійснена українцем, в якій були зняті дроном (квадрокоптером) на відео всі континенти.
Для четвертого рекорду - «Перша кругосвітня подорож, здійснена українцем, що сягнула найвіддаленішого острова від будь-якого континенту світу чи країни - острова Піткерна в Тихому океані» знадобилося більше часу щодо уточнення. Необхідно було перевірити,чи дійсно Артемій став єдиним і першим українцем, який досяг найвіддаленішого від континенту острова Піткерна в Тихому океані. За кілька днів у Києві рекорд зафіксували.
Острів Піткерн - єдина заморська територія Великобританії в Тихому океані. Його першими поселенцями стали бунтівники з британського корабля «Баунті», а також таїтянки, яких вони взяли з собою. На честь корабля названа затока на острові. Власне, Піткерн теж своєрідний рекордсмен - він є наймалонаселенішою територією в світі, там мешкає всього 49 осіб. Це нащадки колишніх бунтарів, а сьогодні - спокійні доброзичливі люди, з якими Артемій із задоволенням поспілкувався.

МАРШРУТ НАВКОЛОСВІТНЬОЇ ПОДОРОЖІ
Подорож по 40 країнах і шести континентах почалося 14 жовтня 2018 року в Києві. Протягом мандрівки Артемій Сурін перетнув усі меридіани, двічі перетнув екватор в обох напрямках - із півночі на південь і з півдня на північ, і подолав близько 100 тис. км. Користувався найрізноманітнішими видами транспорту: нарахував близько 40 видів. Зокрема, пересувався верблюдами, човнами й експедиційним судном, що ходить суворими водами протоки Дрейка. Перепливав океан кораблями-контейнеровозами, величезні відстані подолав автобусами і пройшов пішки.

Маршрут почався з України через держави Європи - Угорщину, Іспанію, Францію і Монако. Потім Артемій пересік поромом Середземне море і досяг Африканського континенту - відвідав Туніс і Марокко. З Барселони вирушив до Північної Америки - до США, а звідти - до Центральної й Південної Америки. Опинившись у найпівденнішому місті Землі - Ушуайї, поїхав до берегів Антарктиди, що було зафіксовано штампом у паспорті, хоча материк офіційно не належить жодній державі. На штампі зображений символ Антарктиди - пінгвін. Потім через Тихий океан повз Полінезію і найвіддаленіший острів Піткерн український мандрівник дістався Нової Зеландії та Австралії. Далі рушив до Південно-Східної Азії та Індії. А в Пакистані та Ірані мандрівник вскочив у халепу і провів добу в іранській в'язниці. Артемія звільнили за співпраці українського МЗС і консульської служби в Ірані, благополучно переправивши подорожанина до сусіднього Азербайджану. За останні тижні кругосвітник відвідав Вірменію й Грузію і повернувся поромом Батумі-Одеса додому, в Україну.

На подорож Артемій планував витратити близько 100 тис. доларів, але мандрівка виявилася на 20% дорожчою.
«Якоїсь миті я припинив рахувати, - розповідає він, - вирішив йти до своєї мети, не зважаючи на додаткові витрати. Мені хотілося завершити зйомки фільму і на власні очі побачити заплановані країни. Першу частину подорожі зі мною їздив голландський відеооператор з Амстердама. Багато матеріалу я відзняв самостійно».

Артемій користувався громадським транспортом, ночував у скромних хостелах і готелях, за виключенням намету, оскільки необхідно було підживлювати гаджети - камери, дрон, ноутбук, через який до сховищ зливалися гігабайти відзнятих сюжетів.

УКРАЇНСЬКИЙ ПАСПОРТ ДОПОМАГАЄ ОБ'ЇХАТИ ВЕСЬ СВІТ
Артемій подорожував із двома закордонними паспортами. Частину віз він отримав заздалегідь, частину доводилося оформлювати під час турне. За підтримки своїх рідних і друзів він відправляв один паспорт кур'єрськими службами до посольств, а з іншим продовжував подорожувати. У такий спосіб йому вдалося уникнути затримок на шляху, і задуманий маршрут навколосвітньої подорожі було втілено в життя.
«Український паспорт сьогодні котирується - Україна посіла 41-ше місце в світовому індексі паспортів. Завдяки безвізовому режиму з ЄС і багатьма державами тепер українцям доступні для відвідин 133 країни: в 91 державі візи не потрібні взагалі, ще в 42 необхідно оформити так звану «візу по прибутті», що підтверджується в аеропорту. Це дуже серйозний показник, до якого додається можливість мати одразу два закордонні паспорти - мешканці багатьох країн вправі отримати тільки один закордонний паспорт і навіть заздрять можливостям наших співвітчизників», - зазначає Сурін.

Артемій багато розповів про свої пригоди, але превалюючи складові подорожі будуть відображені у відео на його каналі Youtube і в книзі про навколосвітню подорож, що перебуває в процесі створення.
«Не зважаючи на неприємності, що трапилися, я не шкодую ні про що, я щасливий, що зумів здійснити свою мрію, - зізнається кругосвітник. - І вдячний всім, хто сприяв моєму вояжу, допомагав мені протягом мандрівки, підтримував важкої хвилини.
Чесно кажучи, аби здійснити кругосвітню подорож, не потрібно витрачати стільки грошей. Користуючись літаками, подорожуючи без нічого, не ставлячи за мету відзняти велику кількість матеріалу, можна об'їхати всі континенти в 3-4 рази дешевше, ніж я витратив на такий захід. Світ став доступнішим, а найскладніше в кругосвітці - зробити перший крок, потім все стає простішим і неймовірно цікавим».


ПОДІЛИТИСЯ:
Автор: Ірина САВИНА
ІНШI СТАТТI В РУБРИЦI Tourstyle
Tourstyle
10.04.2020
ТОНКОЩІ ПОЛЬСЬКОГО ВЕЛИКОДНЯ
Воскресіння Христове - не тільки одне з найважливіших свят у християнстві. В 2020 році воно випадає на 12 квітня у католиків та на
Tourstyle
14.12.2019
ROTA VICENTINA - ПІШКИ СТЕЖИНОЮ РИБАЛОК
Південний захід Португалії - неймовірно красивий та безлюдний. Тут над скелями літають лелеки та чайки, а невтомні серфери
Tourstyle
21.09.2019
МУЗЕЇ СУВОРОГО РЕЖИМУ
Подорожі з адреналіном - це не тільки екстрим у горах або на морях-океанах, а ще й екскурсії, які пробуджують уяву. Причому до
Tourstyle
18.08.2019
ФЕЄРІЯ ФОНТАНІВ ЄВРОПИ
Мандрівники кажуть: якщо під час подорожі кинеш монетку до фонтану, то обов'язково повернешся в те місто, яке тебе зачарувало.