07.06.2020
Галина ЛИСЕНКО, представник Міністерства туризма Домінікани: «Вже з 5 липня плануємо відкрити курорти»
Домініканська Республіка є одним з найпопулярніших напрямків Карибського регіону серед українців. Недарма вже третій поспіль сезон українська авіакомпанія AZUR air Ukraine виконує чартерні рейси з Києва до Ла Романи. Про поточну ситуацію у Домініканській Республіці в нещодавньому інтерв'ю представника Міністерства туризма Домінікани Галини Лисенко для порталу Profi.travel.
На яку кількість туристів розраховує Домінікана цього року?
Хоча весняний сезон нами повністю втрачено, перші два місяці поточного року продемонстрували непогані показники. Якщо б не пандемія, ми могли б розраховувати на досить пристойні показники за підсумками року. Звичайно, ми розраховуємо наздогнати втрачене протягом осінньо-зимового періоду, але щось прогнозувати на друге півріччя 2020 я б не наважилась, адже ситуація у світі змінюється надто швидко.
Чи існує план щодо відновлення туристичного сектору Домінікани ? Коли курорту розпочнуть приймати перших "посткарантинних" гостей?
План щодо виходу з карантину розроблений та складається з 4 етапів, перший з яких розпочався вже 20 травня. Кожний етап триватиме мінімум 2 тижня, а обов'язковою умовою переходу до наступного є позитивні показники санітарних служб країни щодо співвідношення кількості нових захворюваннь до випадків одужання. За прогнозом, не пізніше липня ситуація має нормалізуватись , а з 05 липня вже планується відкриття курортів.
Безумовно при прагнемо відкритись для іноземних туристів якомога швидше, але максимальна довіра туристів у сенсі безпечного відпочинку є нашим головним приорітетом.
Як працюватимуть готелі та курорти у нових реаліях ?
Індустрія туризма Домінікани збирається імлементувати чіткий протокол, який гарантуватиме безпеку здоров'я туристів під час відпочинку у країні. Він обов'язковий для виконання всіма постачальниками туристичних послуг. Нові заходи будуть застосовуватись безпосередньо після прибуття туристів до Домініканської Республіки - в аеропортах, морських портах, а також на всіх об'єктах туристичної інфраструктури.
Окрім протоколів, запроваджених державою, міжнародні готельні бренди розробили свої глобальні правила обслуговування туристів у "постковідний" період.
Відомо, що з 01 липня має відновити свою роботу аеропорт Пунта-Кана. На які заходи безпеки варто очікувати пасажирам ?
Так, міжнародний аеропорт Пунта-Кани відкриє свої двері у перший день липня й одразу очікує на 10 рейсів, що вже підтверджено : 4 - з Канади, 3 - з Пуерто - Ріко, 2 - з США та 1 - з Великої Британії. Як і в багатьох аеропортах світу, що повертаються до роботи, буде реалізовано низку додаткових заходів, які сприятимуть контролю за переміщення та санітарній безпеці пасажирів. В терміналах прибуття, відправлення та транзитній зоні будуть встановлені тепловізори, а в зоні реєстрації пасажирів та оформлення багажу організують пункти медичного моніторінгу та надання першої медичної допомоги. Буде збільшено кількість стійок та терміналів для реєстрації посадкових талонів, посилені заходи з дезінфекції усіх зон аеропорту, а також нанесено спеціальну розмітку для дотримання необхідної соціальної дистанції. Крім того розроблено спеціальний протокол дій персоналу на випадок надзвичайних ситуацій.
Наскільки на Ваш погляд зміняться приорітети туристів після пандемії ?
Ми вважаємо, що після тривалої вмушеної ізоляції люди неодмінно прагнутимуть змінити "картинку", а пляжний відпочинок якнайкраще цьому сприятиме. Швидше за все туристи плануватимуть одну поїздку замість декількох як раніше, але максимально насичену різноманітними подіями і в цьому сенсі Домінікана здається найкращим вибором.
Разом з цим, варто очікувати, що під впливом пандемії поведінка туристів буде більш обережною, отже ймовірне зростання попиту на індивідуальні та еко-тури.
Як туристичний сектор Домінікани скористався вимушеною перервою?
На мій погляд індустрія скористалась тимчасовою павзою доволі ефективно, зробила все можливе, аби максимально підготуватись до повернення туристів. Деякі готелі змінили раніше заплановані терміни реновації на період карантину.
Інфраструктурні готельні проекти також не зупинялись, хіба що тимчасово пригальмували. Рада з розвитку туризма Домінікани (CONFOTUR) у травні погодила будівництво 862 нових номерів з інвестиціями більше $107 млн. В Бараоні продовжується розвиток великого курортного комплексу Perla del Sur, де вже доступні вілли та будуються готелі, ресторани та інша інфраструктура. Північ Домінікани незабаром отримає три нові люкс-готелі. В Сосуа восени мають відкритись Ocean Club та Costa Norte, що входить до Marriott Luxury Collection. За два роки чекаємо на відкриття Ritz-Carlton Reserve La Boca та El W Escape Cabarete в Кабарете.
Скільки на Вашу думку знадобиться часу аби туристична галузь Домінікани повністю відновилась?
За словами міністра економіки, планування та розвитку Домініканської Республіки Хуана Аріеля Хіменеса Нун'єса, 2020 рік буде доволі важким для країни, натомість 2021 може стати одним з найуспішніших для туристичної галузі. Домінікана увійде до переліку країн, які найбільш ефективно впорались з пандемією COVID-19 та нівелювали її наслідки для економіки.
Нагадаємо, що цього року чартерна программа з Києва до Домініканської Республіки має розпочатись 18 серпня. Саме в цей день авіакомпанія AZUR air Ukraine спільно з туроператором ANEX Tour виконає перший безпосадковий рейс Київ - Ла Романа на широкофюзеляжному літаку Boeing 767-300ER.
ПОДІЛИТИСЯ:
ІНШI СТАТТI В РУБРИЦI Інтерв'ю
Інтерв'ю
18.03.2021
Євгеній ХАЙНАЦЬКИЙ, генеральний директор Bees Airline: «Будуть рейси - будуть й пасажири»
Криза - це не тільки випробування на міцність, але й нові можливості. Мабуть, до такого висновку прийшли акціонери новоствореної
Інтерв'ю
03.10.2020
Споттер Юра ТАНЧИН: «Пишаюсь тим, що першими літаками, які я фотографував, були українські «АНи»!
У сучасному сприйнятті споттер - це фотограф, який настільки закоханий в авіацію, що заради вдалого кадру готовий у будь-яку
Інтерв'ю
03.07.2020
Галина ДУРМУШ, комерційний директор Qatar Airways в Україні: «Вже незабаром ми знову будемо раді вітати гостей з усього світу в Катарі»
Наприкінці серпня виповниться три роки, як одна з найкращих авіакомпаній світу, Qatar Airways, розпочала польоти до Києва. UTG
Інтерв'ю
08.06.2020
Майкл О Лірі, CEO Ryanair : «Максимум квитків за будь-яку ціну»
Ірландський лоукост перевізник Ryanair зберігав спокій та не квапився з поверненням у небо в той час як його основні конкуренти