22.02.2019
ЕКСПРЕС-ПОБАЧЕННЯ З НЕЗНАЙОМОЮ ЄВРОПОЮ
У напруженому ритмі міського життя іноді так хочеться зробити паузу. Ні, не на обідню каву-брейк, а на цікавий сіті-брейк - тобто тур вихідного дня. Сьогодні таку міні-відпустку модно проводити в невеликому європейському місті, до якого можна долетіти всього за кілька годин. Повірте, в Польщі, Словаччині, Німеччині або Данії є ще чимало мальовничих куточків, де відчувається справжній колорит країни.
СКРОМНА ЧАРІВНІСТЬ БРАТИСЛАВИ
Це прекрасне старовинне місто, з якого до 1936 року можна було запросто вирушити до Відня на трамвайчику, заворожує атмосферою затишку, милою провінційністю, що контрастує з бурхливим життям сучасних мегаполісів. Братислава -- одна з найбільш мініатюрних і камерних європейських столиць. Дуже важко сказати, який із «Європ» належить місто. Зовнішність у нього скромна, пострадянська, душа -- широка, слов'янська, а звички аристократичні, що дісталися у спадок від угорських і австрійських монархів. Навіть ім'я своє через всю цю австро-німецько-угорську «катавасію» Братислава шукала дуже довго, поки не знайшла те, що дуже їй пасує. Є в ньому щось м'яке, тепле, жіночне… А в пам'ять про колишній Пресбург і Прешпорек вуличками Братислави бігає смішний екскурсійний автобусик Прешпорачік. В історичному серці Братислави -- Старому місті -- сконцентровані найбільш цікаві туристичні об'єкти: Головна площа, меморіальний комплекс Славін, безліч музеїв і соборів. Ратушу звели в XV столітті, але згодом кілька разів реконструювали і добудовували. Як наслідок, вона уособлює багато архітектурних стилів - готику, бароко, ренесанс тощо. У 5-хвилинній прогулянки від Головної площі стоїть Президентський палац, який раніше належав графу Антону Грассалковічу, з цікавою архітектурою, мальовничим парком, фонтанами і почесною гвардійською вартою. Неподалік від площі, на південному відрозі Малих Карпат, височіє наймонументальніша будова столиці -- Братиславський Град. З його терас можна помилуватися містом і околицями. На кордоні з Австрією, там, де зливаються Дунай і Морава, над річкою здіймається потужний середньовічний замок Девін. Туристів на цей 200-метровий стрімчак тягнуть стародавні стіни, могутні води двох великих річок і численні фестивалі, які відбуваються тут доволі часто. Так, Братислава не розпещена увагою мандрівників, тому будь-кого, хто вирішить не обмежуватися 2-3 годинами транзиту, а присвятити старовинному місту більше свого часу, ця гостинна столиця зустріне не просто як туриста, а як доброго приятеля.
Братислава - Словаччина Бремен - Німеччина
БРЕМЕНСЬКА МУЗИКА, ЩО ЗАСТИГЛА У ВІКАХ
Вивчати культурну історію бабусі-Європи краще за старовинними будівлями, особливо ратушами. Rathaus в німецьких містах - як правило, найкрасивіші. У цьому сенсі Бременська ратуша з фігурами кайзера і семи курфюрстів на готичному фасаді, що дивиться до Марктплатц, з ефектним чергуванням звичайної цегли і глазурованої, дійсно незрівнянна, не схожа ні на яку іншу! Це одна з найкрасивіших пам'яток епохи Відродження в Німеччині та справжня застигла музика, як кажуть про архітектуру. Цікаво, що господарям міста до початку XVII століття вона здавалася надто скромною. І от Ратушу вирішили перебудувати за новою модою -- в стилі Везерського ренесансу. Згодом архітектор Людер фон Бентхайм розширив вікна, прилаштував величезний скляний еркер і увінчав його чудовим фронтоном, що нагадує кам'яне мереживо.
Легенду, зображену на фасаді Ратуші, знає кожен сучасний житель Бремена, тому що йдеться про тварин, які стали символом міста. Ви, звичайно, подумали, що це Бременські музиканти. Зовсім ні! Якщо поглянути на другу арку зліва, то можна побачити над нею жінку в античному вбранні, що обіймає однією рукою курку із курчатами. Саме вони -- давній символ Бремена. А все тому, що в далекому 778 році десяток рибалок тікали від переслідувачів, не знаючи, де сховатися від негоди. Побачивши курку з курчатами, яка знайшла надійне укриття на високій дюні, чоловіки теж облаштувалися над Везером. Там і були побудовані перші хатини майбутнього Бремена.
На Ринковій площі також знаходяться величний Бременський собор (Bremen Cathedral) і церква Богоматері, відома своїми старовинними фресками і вітражами в залізних рамах від сучасного художника Альфреда Манессіра. На південь від Ринкової площі проходить вулиця Беттхерштрассе -- витвір мистецтва, ідеальне поєднання традиційного і експресіоністського стилів цегляної архітектури. Ідея такого поєднання виникла у бременського торговця кави і мецената Людвіга Розеліуса, який в 1903 році придумав, як зробити каву без кофеїну та запатентував свій винахід. Коли бачиш Будинок Розеліуса та інтер'єр музею художниці Паули Беккер-Модерзон, розумієш, що потрапив у казку!
У Бремена багато облич. Історія, традиції, хай-тек, наука та інновації - все це у поєднанні й створює новий цікавий «портрет» міста.
ВЕЛИЧНІ РЕЛІКВІЇ ГДАНСЬКА
У подорожі кожен шукає щось своє. Одні хочуть побачити якомога більше нового, іншим дай автентичні вулички Старої Європи, а третім нічого не потрібно крім морського пейзажу. Якщо вам хочеться відвідати приморське місто з багатою історією, великою кількістю цікавих місць і бездоганним європейським стилем, вирушайте до Гданська -- це найбільший порт Польщі і столиця бурштину. Тому головним сувеніром, привезеним звідти, можуть стати всілякі бурштинові прикраси, мундштуки тощо. 
Про близькість моря нагадує й один із символів Гданська - Нептун. Йому встановили дві статуї і розкішний бронзовий фонтан із постаттю Бога морів -- на набережній річки Мотлави. І хоча король глибин не Купідон, саме під ним люблять призначати побачення закохані. За легендою, одного разу замість звичайної води з фонтану бризнула золота. Тому найвідоміший гданський лікер називають «Goldwasser».
А ще в Гданську розташована найбільша цегляна церква в світі - Базиліка Діви Марії. У ній може одночасно перебувати 25 тис. вірян. Суворий середньовічний храм, будівництво якого тривало 160 років, зведений із темної цегли, тому досить похмурий зовні, проте всередині він світлий і просторий. Опівдні на башті б'є годинник, на циферблаті якого зазначені дати і місячні фази, а перед публікою з'являються фігурки дванадцяти апостолів, трьох королів, Адама і Єви та символу смерті -- як нагадування про тлінність життя.
Раніше Гданськ взагалі можна було сміливо назвати містом курантів - їх налічувалось у місті аж 30. Тепер залишилося тільки 12: чотири -- на ратуші головній площі, ще чотири - на вежі головного вокзалу. Найбільший годинник у Гданську, діаметром 5,5 метрів, -- якраз на базиліці Святої Марії. До того ж щороку саме тут проводиться фестиваль музики курантів. Любителі ж органної музики можуть завітати на концерт до храму. До речі, багато століть тому на посаду органіста базиліки Святої Марії спробував влаштуватися один талановитий юнак, який приїхав з Німеччини, але йому відмовили. А звали його Йоганн Себастьян Бах.
Гданськ - Польща Біллунд - Данія
АФРИКАНСЬКЕ САФАРІ В ОКОЛИЦЯХ БІЛЛУНДА
Бути чи не бути полюванню? Таке питання ставить датський «принц звірів», його високість лев. «Гамлет тваринного світу» мешкає разом зі своїм почтом, тобто прайдом, у передмісті данського Біллунда, у відомому сафарі-парку Гівскуд. Так, він теж є частиною величезної імперії знаменитого данського Леголенда. Так, Біллунд завдяки яскравим пластиковим кубикам став найбільш відвідуваним туристичним місцем Данії. Ось що таке правильний маркетинговий підхід! Пластикові цеглинки фактично стали золотими для провінційного муніципалітету. Після навали туристів владі довелося будувати аеропорт для великих і маленьких дітей. Але ж не кубиками єдиними!
Назвати Givskud Zoo примітивним словом «зоопарк» язик не повернеться навіть у найвимогливіших мандрівників. Він знаний в усьому світі завдяки унікальним умовам утримання тварин, максимально наближеним до природних. Тут не побачиш залізних кліток і глибоких ровів, а по всій території мирно розгулюють хижаки, жирафи, носороги, мавпи й багато інших тварин. Сафарі-парк Гівскуд цього року святкує свій 50-річний ювілей. Спочатку він носив назву «Левиний парк», оскільки на той час у ньому мешкали лише леви. Але вже за кілька років фауну урізноманітнили родиною слонів. Сьогодні в Givskud Zoo зібрано понад 120 видів тварин з усіх континентів, а площа, яку він займає, перевищує 600 гектарів. Також у сафарі-парку Гівскуд представлений найчисленніший прайд Європи. З 29 левів, що жили тут спочатку, він розрісся до 40 великих кішок! Пересуватися територією можна лише на екскурсійному автобусі, який ходить двічі на день, або ж вибрати таку послугу, як самостійне автосафарі. При цьому існує ряд строгих обмежень: заборонено відкривати вікна, виходити з машини, подавати гучний сигнал або надто швидко їздити.
ПОДІЛИТИСЯ:
Автор: Божена ДОБЖАНСЬКА
ІНШI СТАТТI В РУБРИЦI Tourstyle
Tourstyle
24.09.2020
ПОДОРОЖ У КАЗКУ: МЕДОВИЙ МІСЯЦЬ У ТАЇЛАНДІ
Багато років Таїланд залишається однією з найулюбленіших дестинацій для весільних подорожей та романтичних відпусток, адже тут є
Tourstyle
19.09.2020
ТУРИЗМ У ФОРМАТІ «ФІТНЕС»
Досить новий формат - фітнес-туризм - поступово набирає обертів. Особливо після популярних телевізійних проектів на кшталт
Tourstyle
10.04.2020
ТОНКОЩІ ПОЛЬСЬКОГО ВЕЛИКОДНЯ
Воскресіння Христове - не тільки одне з найважливіших свят у християнстві. В 2020 році воно випадає на 12 квітня у католиків та на
Tourstyle
08.01.2020
ПОДОРОЖІ 2020 - ДЕСТИНАЦІЇ, СТИЛІ, КОНЦЕПЦІЇ
На початку нового десятиріччя індустрія подорожей має не лише запропонувати нові напрямки та маршрути, а ще й вдовольнити