20.11.2020
Відпочинок на острові Занзібар: що необхідно знати
Острів Занзібар вже не один рік існує на туристичній мапі зимових маршрутів для українців, але вважати його масовим було складно. Ситуація докорінно змінилась цього року, адже кількість напрямків пляжного відпочинку взимку суттєво скоротилась. На щастя, архіпелаг, що територіально належить африканській Танзанії, радий вітати іноземних туристів, включно з українцями.

Природно, що експертів із досвідом продажу турів до Занзибару в Україні одиниці, а консультаційної підтримки протягом зимового сезону потребуватиме значна кількість представників турагенцій. Отже, UTG звернулась по професійну допомогу до Євгена Хаджинова, керівника напрямку Мальдіви, Танзанія, Сейшели та Маврикій туроператора Join UP!
Євгене, які особливості Занзібару варто враховувати, пропонуючи клієнтам відпочинок на цьому чудо-острові?
Перш за все, необхідно пам’ятати, що відпочинок на Занзібарі - це не лише океан, хоча переважна більшість туристів прямують туди саме заради засмаги та чудового відпочинку на узбережжі. Материкова Танзанія, частиною якої є острів Занзібар, пропонує незабутні сафарі-програми, до яких також варто долучитись. Отже, перше, що ми маємо з’ясувати під час продажу турів до Занзібару, - це очікування потенційного туриста від майбутньої подорожі. Якщо мова йтиме виключно про пляжний відпочинок, суттєвим чинником при виборі того чи іншого регіону острова мають стати бюджет поїздки, особливості харчування, наявність океанських відливів та припливів, необхідність замовлення острівних екскурсій тощо. Ви здивуєтесь, але на Занзібарі можливо організувати весільну церемонію, це також варто враховувати під час обговорення деталей майбутньої подорожі.
Цього зимового сезону українці матимуть декілька альтернатив щодо перельоту на острів Занзібар. Які саме авіакомпанії виконуватимуть рейси з України?
Дійсно, зважаючи на популярність Занзібару цієї зими, кількість варіантів перельотів збільшилась порівняно з минулими роками. Починаючи з 24 жовтня рейси між Україною та Занзібаром почала виконувати авіакомпанія SkyUp. Наразі рейси виконуються двічі на тиждень, а вже з грудня їх кількість збільшиться до чотирьох. Чартерні рейси SkyUp виконуються з технічною посадкою у Луксорі (Єгипет) - у цьому їх суттєва перевага над регулярними стикувальними рейсами, адже пасажирам не потрібно змінювати літак та гаяти час у транзитному аеропорту в очікуванні наступного рейсу. Загальний час у польоті з Києва складає 10 годин без урахування години на технічну посадку.
Окрім SkyUp Airlines, з 25 жовтня дістатись Занзібара з Києва можливо рейсами flydubai через міжнародний аеропорт Дубай, що виконуються двічі на тиждень.

Ще більше альтернатив відпочити на Занзібарі з’явиться протягом грудня: долучаться Turkish Airlines (через Стамбул, тричі на тиждень, з 1 грудня), KLM - Royal Dutch Airlines (через Амстердам, двічі на тиждень, з 10 грудня) та Qatar Airways (через Доху, чотири рази на тиждень, з 18 грудня).
Які карантинні або інші медичні обмеження очікують на українців під час відпочинку на Занзібарі?
Всі ми чудово розуміємо, що ситуація з поширенням коронавірусу у світі постійно змінюється, отже, можемо обговорювати лише поточну ситуацію. Станом на сьогодні Занзібар не вимагає ПЛР-тестів від іноземних туристів, що прибувають на відпочинок. При цьому необхідність тестування можлива у разі транзиту через країни, що вимагають ПЛР-тести, наприклад ОАЕ чи Катар (рейси flydubai чи Qatar Airways). У цьому ще одна перевага чартерного рейсу, адже пасажири не лишають літак під час технічної стоянки, отже ПЛР-тест, який зазвичай вимагає Єгипет, робити не потрібно.

Щодо особливостей перебування в готелях та в інших інфраструктурних місцях, всюди діють стандартні заходи санітарного застереження протидії Covid-19, але обов’язковий масковий режим відсутній.
Також ми в Join UP! отримуємо багато запитань відносно необхідності щеплень напередодні подорожі до Занзібара. Відповідаємо - будь-які щеплення для відвідання острову не потрібні.
Як позиціонувати відпочинок на Занзібарі - пляжний чи екскурсійний? Та чи варто їх комбінувати протягом однієї подорожі?
Острів Занзібар дозволяє поєднати класичний пляжний відпочинок із пізнавальним. Тут є розмаїття екскурсій, серед яких - морське сафарі, поїздка на острів Призон, де мешкають велетенські сейшельські черепахи Аьдабра, снорклінг на острові Мнемба, ліс Джозані з мавпами різновиду червоні колобуси тощо.

Але дійсно відчути подих дикої природи можливо лише під час відвідування материкової Танзанії. Рекомендуємо скористатись можливістю та замовити бодай одноденну екскурсію на материкове сафарі. Гарантуємо, що туристи отримають незабутні враження. До речі, дістатись Танзанії з острову Занзібар можливо літаком всього за годину.
Найскладніше при виборі готелю на Занзібарі - правильно обрати локацію (регіон або пляж). До яких рекомендацій варто прислухатись?
Власне, Занзібар (інша назва Унгуджу) - це велике поселення, навколо якого суцільний пляж. Загалом тут близько 30 пляжів, але найпопулярніших менше десятка. Деякі приваблюють своєю красою та самотністю, інші - розвиненою інфраструктурою. Певні пляжі пропонують незабутній снорклінг, дайвінг чи кайтинг. Також «свої» пляжі на Занзібарі відшукають сім’ї з дітьми або романтичні пари та молодята.

Переважна більшість туристів, що приїздять відпочити на Занзібар, віддають перевагу північній частині острова.
Однією з найпривабливіших локацій півночі острова є пляж Кендва протяжністю майже 2 км. Тут чудовий пісок та доволі комфортний вхід у воду, а найголовніше - тут глибока «вода», отже відливи та припливи практично не відчуваються. Кендва пропонує розвинуту інфраструктуру, готелі на будь-який бюджет, включно з лакшері. Мабуть, за це Кендва має прізвисько «пляж мільйонерів».

Але пляжем №1 за популярністю в північній частині Занзібара вважається Нунгві (Нангві) - ось де дійсно «баунті» у всій красі, бірюзова вода в поєднанні з білосніжним піском. Саме тут, в селищі Нунгва, ви відчуєте місцевий колорит - безліч кафе та магазинів, фруктові крамниці, митці, що пропонують картини в африканському стилі, та, звичайно, представники племені Масаї, які щиро радіють знайомству з туристами. Крім того, в Нунгві розташовані популярні готелі та ресторани. Можна сказати, що цей пляж - ідеальний вибір для відпочинку на Занзібарі.

Інші пляжі, що розташовані на східній та південній частинах острова, поступаються популярністю північним локаціям, але теж мають своїх прихильників. На пляжі Ківенгва, що на сході, досить багато готелів, але вдень тут значні відливі, що оголяють велике каміння та купи водоростей. Пляж Пінгве відомий завдяки острову-ресторану The Rock, фото якого прикрашає більшість рекламних матеріалів про Занзібар.

Незважаючи на сильні відливи, дуже красивий пляж в Падже, а місцеве поселення - одне з крупніших на острові. Відповідно, тут доволі розвинена інфраструктура, а сама локація разом з північними пляжами входить до найпопулярніших місць для відпочинку іноземних туристів.

Серед пляжів у південній частині острова можна окремо виділити Кізімказі, тут сподобається поціновувачам спокійного та усамітненого відпочинку. Головна родзинка цього пляжу - дельфіни, за якими можна спостерігати та навіть поплавати з ними. Ще одна особливість Кізімказі - тут найсильніша на острові течія та хвилі.
Які особливості місцевої готельної бази, чи представлені на Занзібарі міжнародні готельні мережі?
На Занзібарі кожен знайде «свій» готель залежно від бюджету та очікувань. Переважна більшість об’єктів розміщення на острові - з місцевим менеджментом, але водночас вони мають неповторну атмосферу та свій унікальний автентичний стиль. Саме заради цього варто летіти через екватор, аби зануритись в інший неповторний світ.
Безумовно, на острові також представлені й світові готельні мережі, серед яких RIU Hotels, Melia Group, Park Hyatt, The Residence, Diamonds.
Кілька слів щодо системи харчування в готелях Занзібара. Які особливості місцевої кухні, чи достатньо закладів із традиційною для європейців їжею?
Достатнім розмаїттям кафе та ресторанів можуть похвалитись хіба що у Кендві, Нунгві та Падже, всі вони розташовані «обабіч» туристичної інфраструктури. Саме тому найбільш популярні типи харчування в готелях - дворазове (сніданок-вечеря) або «все включено». Найбільш звичний для нас тип харчування «все включено» переважно бронюють туристи, що не планують полишати територію готелю або заради алкогольних напоїв. Якщо ж туристи планують активний відпочинок, достатньо забронювати готель із дворазовим харчуванням.

Щодо місцевої кухні, вона поєднує декілька кулінарних традицій: африканську, арабську та персидську, отже, страви дещо незвичні для нашого шлунку. Але не варто перейматись: якщо туристи не готові до нового кулінарного досвіду, на острові достатньо закладів із традиційними європейськими стравами.
Наскільки безпечна подорож на Занзібар для сімей із дітьми ?
Безумовно, батьки краще знаються на особливостях своїх дітей, але, на наш погляд, подорож на Занзібара стане комфортною для всієї родини з дітьми у віці від 5 років. Всі без винятку готелі 5* та більшість готелів 4* мають відповідну інфраструктуру, аби дитячий відпочинок був максимально комфортним та цікавим. Чого тільки варта можливість живого спілкування з гігантськими черепахами, мавпенятками та іншими представниками місцевої фауни. Єдине застереження - поїздка на сафарі, де дітям буде не дуже комфортно та нецікаво.
Також варто відзначити, що у місті Стоун Таун працюють приватні європейські клініки, тож у разі необхідності батьки завжди можуть звернутись по традиційну медичну допомогу.
Зважаючи на середню тривалість відпочинку 10-11 днів, які екскурсії варто відвідати на Занзібарі?
Раніше ми вже казали про одноденний сафарі-тур до материкової Танзанії. Щодо екскурсій власне на острові Занзібар, окрім різних океанських активностей (снорклінг, дайвінг, кайтинг тощо), екскурсійна програма доволі насичена:
● Стоун-Таун (Кам’яне місто) - історичний центр, що внесено до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО;
● квартира-номер Фреді Мерк’юрі - головна «фішка» міста, адже зірка Queen народився та до п’яти років жив саме на Занзібарі;
● печера та ринок рабів - місця, де до 1873 року утримувались та продавались раби;
● Прізон Айленд - одне з найцікавіших місць на острові. З колишньої тюрми тут зробили «тюремний» готель та ресторан. Інша тамтешня атракція - велетенські черепахи;
● ліс Джозані - чи не найпопулярніша атракція острова. Це тропічний ліс із мангровими заростями, де на гілках дерев сидять мавпи, а також мешкають леопарди та повзають змії.
На останок хотілося б дізнатись про перелік рекомендованих готелів, які отримали схвальні відгуки українських туристів на Занзібарі.
У нашому топ-листі лише готелі, що перевірені роками плідної співпраці. Завдяки поточній ситуації з коронавірусом більшість із них надали суттєві знижки на зимовий сезон 2020-21.
Tropicana Kendwa Beach 3*+ - новий готель, який вже отримав схвальні відгуки українських туристів цього року;
Sunset Kendwa Bungalows 3* - готель у Кендві для активного відпочинку, що має широку пляжну смугу та пропонує різноманітне харчування;
Amaan Bungalows Beach Resort 4* - готель із великою кількістю номерів та розвиненою інфраструктурою;
Kendwa Rocks 4* - один із найпопулярніших готелів у Кендві, на території якого розташована дискотека Full Moon Party, а протягом дня тут комфортно та затишно;
Reef & Beach Resort 4* - готель для сімейного відпочинку, в якому можна відчути подих справжньої Танзанії;
Pearl Beach Resort & Spa 5* - щойно відкритий після реновації, цей готель наразі є одним із найпопулярніших серед наших туристів. Він пропонує харчування за системою «все включено», якісні номери та, що надважливо, доступні ціни;
Neptune Pwani Beach Resort & Spa 5* - якісний п’ятизірковий готель за ціною 4*, що ідеально підійде для сімейного відпочинку;
Gold Zanzibar Beach House & Spa 5* - готель для найвибагливіших клієнтів;
Zuri Zanzibar 5* deluxe - готель категорії VIP. Найновіший, найрозкішніший та, відповідно, найдорожчий готель на острові Занзібар.
ПОДІЛИТИСЯ:
Автор: Ярослав ІЦКОВСЬКИЙ
ІНШI СТАТТI В РУБРИЦI Турбізнес
Турбізнес
06.02.2022
Україна - Бахрейн : нові туристичні можливості
Країни Арабської Затоки дедалі стають більш відкритими та популярними для українських мандрівників. Безумовно провідним
Турбізнес
05.10.2021
IPW-2021 єднає світ
Після тривалої перерви в Лас-Вегасі, штат Невада, на найбільшій туристичній виставці в США -- IPW -- з 18 по 22 вересня зібралися
Турбізнес
11.09.2021
Пандемійна Шрі-Ланка: чи існує туристичне життя на острові в умовах карантину?
9 вересня Туристична рада Шрі-Ланки провела в готелі Hilton Kyiv інформаційний захід для туристичних компаній та медіа, аби
Турбізнес
01.12.2020
Travel Management Company: чи є житття під час пандемії?
За більш ніж чвертьвікову історію український діловий туризм пережив декілька серйозних потрясінь. Скорочення агентської комісії