29.11.2021
«Сучасний парк як місце відпочинку та туристична принада»
Кажуть, що все починається з Києва. Безумовно, українська столиця є найпопулярнішою туристичною аттракцією країни, але й столична область останніми роками не пасе задніх , потужно розвиваючи інфраструктуру .

На запрошення Управління туризму Київської обласної державної адміністрації журналісти UTG відвідали столичні міста–супутники – Ірпінь та Бучу аби на власному досвіді переконатись у туристичній привабливості відпочинку за околицями столиці.

Приблизно тридцяти хвилинна подорож столичним проспектом Перемоги і ми в Ірпені.
Місто назване на честь однойменної річки , а , власне, історія Ірпеня розпочинається з будівництва залізниці Київ-Ковель у 1899 році, в тому ж році працівниками залізниці було засновано перше поселення. У лютому 1900 року в газеті публікуються назви майбутніх станцій і там вперше згадується станція Ірпінь, у 1902 році згадується роз’їзд Ірпінь і саме цей рік беруть за дату заснування майбутнього міста. Отже наступного року місто святкуватиме своє 110-річчя.

Завдяки залізниці селище швидко розростається, а сприятливі кліматичні умови притягують заможних та впливових людей, котрі починають будувати тут свої заміські маєтки. Ірпінь стає справжнім курортним поселенням, сюди приїжджає велика кількість людей, яких приваблює навколишня тиша, спокій та природа. У 1956 році Ірпінь отримує статус міста.

Місто Ірпінь доволі молоде, через що тут ви не побачите визначних пам’яток архітектури та історії, крім Будинку письменників, створеного у 1936 році на колишній дачі підприємця Івана Чоколова, та багатовікового дуба. Проте у 2014 – 18 роках місто почало активно розбудовуватися за ініціативи тодішнього мера Володимира Карплюка, за часів головування якого реконструювали багато різноманітних об’єктів, парків і скверів. Старі занедбані парки переродилися, а звичайний пострадянський Ірпінь отримав риси європейського міста.

Завдяки безпосередній близькість до столиці (25 км – авт..) та навколишній природі Ірпінь став доволі популярним туристичним напрямком для киян та мешканців інших міст. У самому місті вас зустріне велика кількість маленьких чудових парків і скверів. У 2016 році місто було внесено до Національного реєстру рекордів України за найбільшу кількість парків та скверів, збудованих та реконструйованих в районному центрі впродовж двох років, звідси й позиціювання «Ірпінь – місто парків».

Наша перша зупинка - Центральна площа , що була відкрита у вересні 2016 року після повної реконструкції. До оновлення тут були класична «пострадянська» площа та вулиця, а після реконструкції вони об’єдналися в один цілісний простір та стали ключовим туристичним об’єктом міста. 24 серпня 2017 року тут , навпроти будівлі Ірпінської міської ради , було встановлено пам’ятник молодому Шевченку .

Подальший маршрут містом пролягає до парку «Письменників» , який було відкрито 30 жовтня 2017 року. Його назвали на честь вищезгаданого Будинку письменників , що є важливою історичною пам’яткою міста. Парк приваблює місцевих мешканців та гостей міста красою навколишньої природи та великою кількістю тематичних скульптур.

Кінцева туристична зупинка - Ірпінська набережна , яка проходить вздовж річки Ірпінь, тієї самої на честь якої назвали місто. Це одне з найпопулярніших тутешніх місць для відпочинку було відкрито 19 серпня 2018 року. Візитівкою набережної вважається міст через річку , який зовні нагадує американський міст «Золота Брама». Відвідувачі можуть скористатись великим мангалом, столиками, дитячим майданчиком та дерев’яними стільцями біля води для рибалок або зробити інстаграмне фото з металевими скульптурами. У літній період тут функціонує зручна пляжна зона обладнана шезлонгами.

Після смачного обіду в гостинному ресторані «Старий млин» прямуємо до наступного населеного пункту – сусіднього міста Буча, що в якихось 5-6 км від Ірпеня.
Як і Ірпінь, своїй появі на мапі Буча має завдячувати будівництву Ковельської залізниці. У 1901 році була збудована залізнична станція Буча, названа на честь річки Буча, і засноване селище з однойменною назвою. З 1630 року на території Бучі існувало село Яблунька, яке з 1966 року входить до складу міста. До речі, історія розвитку Бучі та Ірпеня також доволі схожі завдяки чудовому клімату.

Буча – молоде та мальовниче місто, офіційно отримало цей статус 1 січня 2017 року, а за 4 роки, у 2011, тут було відкрито Бучанський міський парк, який беззаперечно є одним із найкращих у Київської області.
Парк було відкрито з нагоди 110-ї річниці Бучі, його площа становить близько 40-50 гектарів. Це молодий та неймовірно мальовничий парк, стилістично він нагадує найпопулярніші українські дендропарки «Олександрія» (м. Біла Церква) та «Софіївку» (м. Умань). На території парку є багато різноманітних скульптур та цікавих локацій, фонтани, набережна, парк атракціонів, альтанки, місточки та багато іншого.

Наша одноденна подорож столичною областю добігає свого завершення. Які враження та перші висновки? Завдяки розвитку туристичної інфраструктури навіть невеличкі міста без багатовікової історії можуть стати привабливими та пізнаванними , а це, безперечно, сприятиме популярності бренду регіону.

Редакція Української Туристичної Газети висловлює подяку Управлінню туризму Київської обласної державної адміністрації за запрошення.
ПОДІЛИТИСЯ:
Автор: Інга ДАРАБАН
ІНШI СТАТТI В РУБРИЦI Мандруй Україною
Мандруй Україною
01.11.2021
Гірськолижні курорти України MUST VISIT
Напередодні зимового туристичного сезону UTG пропонує перелік та короткий огляд чотирьох кращих гірськолижних курортів України -